Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

W Szczecinie zostanie rozegrane szlagierowe starcie 2. kolejki PlusLigi. Siatkarze miejscowej Stoczni podejmą wicemistrza Polski – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Relacja na żywo z meczu Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl od godziny 18.00.

Siatkarze ZAKSY rozpoczęli obecny sezon od wyjazdowego zwycięstwa 3:1 nad MKS Będzin. Mimo porażki w pierwszym secie, w trzech kolejnych podopieczni trenera Andrei Gardiniego byli górą, a nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) spotkania otrzymał przyjmujący Aleksander Śliwka.

Szczecinianie mieli zainaugurować ligową rywalizację od konfrontacji z Treflem Gdańsk na własnym parkiecie. Niestety, spotkanie to zostało przerwane przy stanie 5:5 w pierwszym secie z powodu awarii oświetlenia w Netto Arena. Mecz przełożono na termin 29 listopada. Kibice musieli więc czekać na inaugurację sezonu naszpikowanej gwiazdami ekipy Stoczni, całe szczęście, że to oczekiwanie trwało tylko trzy dni.

– Święto siatkówki w Szczecinie zostało przeniesione z niedzieli na środę, ale nie powinno się to odbić na naszej dyspozycji. Czujemy się bardzo dobrze przygotowani do sezonu, więc ta cała sytuacja nie wpłynie na nas w żaden sposób negatywnie. Wręcz przeciwnie, cała energia, która miała być przekazana w niedzielę, zostanie skierowana na środę, kiedy będziemy mierzyć się ze świetną drużyną z Kędzierzyna, która jest przecież aktualnym wicemistrzem Polski – zapewnił przyjmujący Stoczni Marcin Wika.

Dodatkowym  smaczkiem meczu będzie obecność aż czterech mistrzów świata. Bartosz Kurek zmierzy się z kędzierzyńską trójką: Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski.

Relacja na żywo z meczu Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl od godziny 18.00.