1. Liga siatkarzy: APP Krispol Września pokonał KPS Kielce

W spotkaniu inaugurującym 5. kolejkę 1. Ligi siatkarze APP Krispol Września wygrali 3:1 z KPS Kielce. Podopieczni trenera Mariana Kardasa odnieśli czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie. Pozostałe mecze tej serii gier odbędą się 20 października.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku (13:13), przewagę zaczęli budować dobrze prezentujący się w polu zagrywki goście (14:19). Siatkarze z Kielc pewnie wygrali tę partię, a wynik na 17:25 ustalił atak Adama Lorenca w siatkę.

W kolejnych setach górą byli gospodarze, którzy poprawili przyjęcie zagrywki, a także skutecznie grali na siatce. W drugim zaczęli budować przewagę od stanu 16:17, gdy wygrali cztery akcje z rzędu (20:17). Utrzymali ją do końca, a odsłonę zwieńczyła przestrzelona zagrywka Michała Godlewskiego (25:21).

Trzecia partia miała najbardziej zacięty przebieg i zakończyła się rywalizacją na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej siatkarze z Wrześni. Decydujące punkty wywalczyli Wojciech Kaźmierczak oraz Adam Lorenc (26:24). W czwartym secie gospodarze pewnie zmierzali po zwycięstwo. Spotkanie zakończył autowy atak  Godlewskiego. MVP: Adam Lorenc.

Przed spotkaniem uroczyście pożegnano byłego atakującego klubu z Wrześni Marcina Iglewskiego, który zakończył karierę sportową.

APP Krispol Września – KPS Kielce 3:1 (17:25, 25:21, 26:24, 25:19)