MŚ U–20: Losowanie finałowego turnieju 24 lutego w Gdyni

Piłka nożna
MŚ U–20: Losowanie finałowego turnieju 24 lutego w Gdyni
fot. PAP

Zaplanowane na 24 lutego losowanie finałów piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 odbędzie się w Gdyni. – To będzie wielkie wydarzenie. Spodziewamy się przyjazdu kilkuset gości – powiedział przedstawiciel lokalnego Komitetu Organizacyjnego MŚ Dariusz Guzik.

Mistrzostwa świata do lat 20 zostaną rozegrane w sześciu polskich miastach – Łodzi, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie i Tychach od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku. W turnieju, stanowiącym trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata.
 
"Około 700 piłkarzy, którzy rywalizowali w młodzieżowym mundialu, zagrało później w mistrzostwa świata seniorów" – podkreślił na konferencji prasowej w Gdyni Guzik.
 
Dotychczas prawo gry w finałach zapewniło sobie sześć krajów europejskich: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, a także dwóch przedstawicieli Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Pozostałych uczestników wyłonią cztery turnieje kwalifikacyjne – z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i strefy CONCACAF awansują po cztery zespoły.
 
Losowanie sześciu grup MŚ U-20 odbędzie się 24 lutego w hali Gdynia Arena. Wówczas będzie też znany dokładny terminarz turnieju i rozpocznie się sprzedaż biletów.
 
„To będzie wielkie wydarzenie. Spodziewamy przyjazdu kilkuset gości z całego świata. W Gdyni pojawią się nie tylko główni trenerzy i członkowie sztabów wszystkich uczestników tej imprezy, ale także prominentni działacze FIFA i PZPN, przedstawiciele miast gospodarzy oraz byłe i aktualne gwiazdy piłki nożnej. Relacja z ceremonii losowania przeprowadzona zostanie do wielu krajów i to również będzie okazja do promocji Polski oraz naszej kultury” – dodał.
 
Młodzieżowe mistrzostwa świata odbywają się co dwa lata od 1977 roku - będzie to 21. edycja tej imprezy. Pierwszą zorganizowano w Tunezji, a trzy ostatnie turnieje odbyły się w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017), gdzie triumfowała reprezentacja Anglii. Najwięcej mistrzowskich tytułów mają na koncie Argentyna i Brazylia – odpowiednio sześć i pięć.
 
Wśród najbardziej znanych zawodników, którzy grali w tym turnieju są m.in. Diego Maradona, Lionel Messi, Sergio Aguero, Antoine Griezmann, Edinson Cavani, Paul Pogba i Arjen Robben. 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze