Osiem milionów dofinansowania dla ośrodka Cracovii

Piłka nożna
Osiem milionów dofinansowania dla ośrodka Cracovii
fot. Cyfrasport

MKS Cracovia SSA otrzyma osiem milionów złotych dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki na budowę ośrodka treningowego dla piłkarzy w podkrakowskiej Rącznej. Stosowne dokumenty zostały podpisane przez zarząd klubu oraz wiceministra Jarosława Stawiarskiego.

Nowy ośrodek treningowy składać się będzie z czterech boisk trawiastych i jednego ze sztuczną nawierzchnią. Powstać ma także boisko z halą pneumatyczną i do siatkonogi oraz bogata infrastruktura, czyli szatnie, odnowa biologiczna, pokoje hotelowe.

 

"Cieszymy się, że ministerstwo zdecydowało o dofinansowaniu naszego projektu, gdyż pokazuje to, że obrany przez nas kierunek jest właściwy i doceniany przez innych. Słowa zamieniamy w czyny i krok po kroku realizujemy zadanie, jakim jest rozwój Cracovii" – powiedział prezes krakowskiego klubu profesor Janusz Filipiak, cytowany przez oficjalną stronę internetową.

 

Dzięki nowej bazie treningowej Cracovia będzie miała do swojej dyspozycji 11 boisk treningowych - cztery funkcjonujące obecnie w ośrodku przy ulicy Wielickiej oraz siedem w Rącznej.

 

Planowany koszt inwestycji to około 31 mln złotych, z czego 23 mln pokryje MKS Cracovia SSA.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze