Tour de Pologne: Jaworzno, Katowice, Kraków i Wilamowice nagrodzone

Inne
Tour de Pologne: Jaworzno, Katowice, Kraków i Wilamowice nagrodzone
Fot. PAP

Jaworzno i Kraków zostały wybrane najpiękniejszymi miastami startu, Wilamowice – premii, a Katowice – mety 75. kolarskiego Tour de Pologne. - Warto gościć wielkie sportowe wydarzenia – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Wyniki trzeciej edycji konkursu ogłoszono w czwartek w Katowicach. W każdej z kategorii nominacje zdobyły po trzy miejscowości.

 

- Emocji nigdy w Tour de Pologne nie brakuje, tym razem – za sprawą Michała Kwiatkowskiego – mieliśmy je do samego końca. Obejrzeliśmy piękne zwycięstwo Polaka w tym wyjątkowym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 90. urodzin wyścigu. A na trasie było trzy miliony kibiców, ludzie się bawili, bo to dla nich ta impreza. My wybieramy te najbardziej zaangażowane miasta – wyjaśnił dyrektor TdP Czesław Lang.

 

Tegoroczna edycja była 25. organizowaną przez niego w nowej formule.

 

- Taki wyścig był moim marzeniem. Mieszkałem 15 lat we Włoszech, chciałem, żebyśmy w Polsce mieli imprezę kolarską z udziałem najlepszych na świecie zawodników, żebyśmy nie musieli jechać tylko do Francji czy Włoch, by się pościgać. Jestem dziś szczęśliwy i dumny, bo wprowadziliśmy wspólnie nasz narodowy wyścig do grona najważniejszych na świecie. Od strony sportowej jesteśmy na topie topów. TdP jest określany jako wyścig, odkrywający wielkie gwiazdy. Zawodnicy chętnie przyjeżdżają, a my go nieco zmieniliśmy, zrobiliśmy etapy krótsze, bardziej dynamiczne – powiedział Lang.

 

Prezydent Katowic Marcin Krupa zaznaczył, że goszczenie rywalizacji kolarzy jest znakomitą promocją dla miasta i regionu.

 

- Ona jest możliwa tylko dlatego, że w imprezie chętnie uczestniczą mieszkańcy. To jest fajne. Nagroda to zwieńczenie naszych starań. Szkoda trochę, że jest przechodnia, ale musimy się z tym pogodzić. Przez rok będziemy się cieszyli pucharem i wystartujemy znów – stwierdził Krupa.

 

Podczas tegorocznego wyścigu na skutek pomyłki źle pokierowani zostali kolarze w Tarnowskich Górach i peleton zamiast dwa razy, przejechał ulicami tego miasta tylko raz.

 

W ramach swego rodzaju rekompensaty do Tarnowskich Gór we wrześniu zawitało mobilne muzeum Tour de Pologne, mieszkańcy zostali przeproszeni przez organizatora.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie