EIHC: Pierwsze powołania Valtonena

Zimowe
EIHC: Pierwsze powołania Valtonena
fot. PAP

Tomasz Valtonen ogłosił w piątek skład kadry na turniej EIHC, który od 9 do 11 listopada rozegrany zostanie w Gdańsku. Fiński szkoleniowiec polskiego pochodzenia meczami z Danią, Norwegią i Austrią zadebiutuje jako selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski.

W pierwszym, sierpniowym zgrupowaniu w Katowicach uczestniczyli głównie młodzi zawodnicy. Prawdziwy sprawdzian kadra przejdzie w turnieju organizowanym w Gdańsku o Puchar 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

- Czeka nas poważne granie, chcę ocenić, jak wypadniemy na tle zespołów z elity – powiedział selekcjoner.

 

Rywalami Polaków będą w hali Olivia bardzo silne zespoły Danii, Norwegii i Austrii, które w ostatnich, rozegranych w maju w Danii mistrzostwach świata elity uplasowały się odpowiednio na 10., 13. oraz 14. pozycji.

 

- Chciałem się zmierzyć z wymagającymi przeciwnikami, bo dzięki takim meczom będziemy wiedzieć, w jakim jesteśmy miejscu - mówi urodzony w Piotrkowie Trybunalskim szkoleniowiec.

 

Na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku Polacy będą rywalizować w Tallinnie w mistrzostwach świata Dywizji 1B, a ich rywalami w walce o jedno miejsce premiowane awansem do Dywizji 1A będą Estonia, Japonia, Ukraina, Rumunia i Holandia. Celem postawionym przed Valtonenem jest powrót na zaplecze elity, czyli na drugi poziom rozgrywek, z którego biało-czerwoni spadli w kwietniu w Budapeszcie.

 

Po mistrzostwach na Węgrzech pracę stracił poprzedni szkoleniowiec polskiej reprezentacji Kanadyjczyk Ted Nolan. W czerwcu jego następcą wybrany został Valtonen, który równolegle objął ekstraligowy zespół TatrySki Podhale Nowy Targ.

 

Kadra na turniej w Gdańsku:

 

Bramkarze:

 

John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (TarySki Podhale Nowy Targ), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie)

 

Pozostali zawodnicy:

 

Bartłomiej Bychawski, Arkadiusz Kostek (obaj PGE Orlik Opole), Noureddine Bettahar (Heilbronner Falken/Niemcy), Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Radosław Galant, Mateusz Gościński, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Bartłomiej Pociecha, Jakub Witecki (wszyscy GKS Tychy), Aron Chmielewski (HC Ocelarzi Trzyniec/Czechy), Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars)/Niemcy), Krystian Dziubiński, Oskar Jaśkiewicz (obaj TartySki Podhale Nowy Targ), Jakub Gimiński, Dominik Jarosz, Radosław Nalewajka, Dominik Paś (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Fraszko, Tomasz Malasiński, Grzegorz Pasiut, Damian Tomasik, Jakub Wanacki, Patryk Wronka (wszyscy Tauron KH GKS Katowice).

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie