Grabowski o rywalu na FEN 22: Po twarzy widać, że... ma mocną głowę

Sporty walki

Już w sobotę Damian Grabowski (20-5, 6 KO, 11 SUB) wróci na polską ziemię! Na gali FEN 22 zmierzy się z Jose Rodrigo Guelke (21-16, 15 KO, 5 SUB). - Na pewno nie przyjechał na wycieczkę. Muszę zrobić swoje - powiedział "Polski Pitbull".

Maciej Turski: Miałeś okazję pierwszy raz spotkać się z rywalem. Co udało się dostrzec podczas ceremonii ważenia w oczach Jose Rodrigo Guelke?

 

Damian Grabowski: Było ostre spojrzenie, mocny uścisk dłoni. Jest silny, nie przyjechał na wycieczkę, tylko na walkę. Jest z wagi ciężkiej, ma więcej walk ode mnie! Po twarzy widać, że ma mocną głowę, bo trochę tam blizn było... W sobotę muszę zrobić swoje. Obym tylko był rozluźniony, skupiony i słuchał trenera. Jestem dobrej myśli.

 

Cieszysz się z powrotu na polską ziemię?

 

Na pewno będę się cieszył, jeśli wygram walkę! Na razie jest lekkie napięcie, choć jak spojrzałem mu w twarz, to jest nawet mniejsze. Kiedy stajesz koło rywala, to widzisz, że to tylko człowiek. Wtedy emocje maleją. Waży ode mniej i będę starał się to wykorzystać.

 

Jak może wyglądać ten pojedynek? Postarasz się zachować chłodną głowę czy "Polski Pitbull" wjedzie jak po swoje?

 

Nie chciałbym mówić, bo walka weryfikuje wszystko. Chciałbym wejść i czuć walkę. Jeśli mi się uda, to będzie wszystko w porządku.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Transmisja gali FEN 22 w sobotę od 19.00 w Polsacie Sport Fight, od 20.00 w Polsacie Sport i od 00.15 w Polsacie.

Maciej Turski, jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie