Puchar EHF: Szczypiornistki z Lubina żegnają się z pucharami

Piłka ręczna

Metraco Zagłębie Lubin wygrało z duńskim Hernig-Ikast Handbold 26:21 (13:9) w meczu rewanżowym drugiej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF piłkarek ręcznych. W pierwszym spotkaniu zwyciężyły rywalki 31:19 i to one awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

By awansować do kolejnej fazy rozgrywek Zagłebie musiało odrobić aż 12 goli straty z pierwszego meczu. To było arcytrudne zadanie, bo rywalki tworzą zespół zdecydowanie wyżej notowany niż wicemistrzynie Polski.

Po sześciu minutach rewanżu był remis 3:3. Kolejne trzy gole zdobyły lubinianki, ale na przerwę zespół trenerki Bożeny Karkut schodził prowadząc tylko czterema bramkami (13:9).

Prawdziwe odrabianie strat zaczęło się w drugiej połowie i pięć minut przed końcem meczu Zagłębie prowadziło już 25:17. Do wyrównania wyniku dwumeczu jednak jeszcze sporo brakowało. Kolejne cztery trafienia zaliczyły jednak nie lubinianki, a Dunki (25:21) i to oznaczało koniec marzeń polskiego zespołu o awansie.