UFC: Touahri wystąpi na grudniowej gali

Sporty walki
UFC: Touahri wystąpi na grudniowej gali
fot. Instagram/Salim Touahri
Salim Touahri (pierwszy z lewej) i polska ekipa w American Top Team

Salim Touahri zmierzy się z doświadczonym Keitą Nakamurą - poinformował na Twitterze menadżer Polaka Paweł Kowalik. Do tego starcia dojdzie 1 grudnia w Adelajdzie.

"Grizzly" wróci do oktagonu po ponad rocznej przerwie. W październiku 2017 roku wystąpił na gali w Gdańsku, przegrywając na punkty z Warlleyem Alvesem (12-3, 2 KO, 6 SUB). Miał jednak mało czasu na odpowiednie przygotowanie, więc fani czekali na to, jaką formę zaprezentuje w kolejnym starciu. Miało do niego dojść w maju na gali Liverpoolu. Do konfrontacji z Bradleyem Scottem (11-5, 5 KO, 5 SUB) jednak nie doszło z powodu kontuzji Touahriego (10-2, 6 KO, 2 SUB).

 

- Podczas treningu zapaśniczego w Stanach Zjednoczonych doznałem kontuzji kolana. Na początku wydawało mi się, że nie jest to nic poważnego, ale po konsultacjach lekarskich stało się jasne, że konieczna będzie dłuższa przerwa od treningów. Mam uszkodzone więzadło w kolanie i jeżeli niezbędna okaże się operacja, to mój rozbrat z MMA może potrwać nawet do ośmiu miesięcy - mówił w maju w programie "Puncher Extra Time".

 

Na szczęście taka długa przerwa nie będzie konieczna. Paweł Kowalik z MMA Cartel poinformował, że Touahri wystąpi już 2 grudnia na gali UFC Fight Night w australijskiej Adelajdzie. Jego rywalem będzie Keita Nakamura (33-9-2-1NC).

Japończyk to prawdziwy weteran światowej sceny MMA. Ma na koncie ponad 40 walk, ale ostatnio idzie mu w kratkę. Będzie to jego drugi występ w 2018 roku, w kwietniu tego roku przegrał na punkty z Tonym Martinem.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze