Bohaterowie i objawienia MMP na „Talent Factory” w Wieliczce

Sporty walki
Bohaterowie i objawienia MMP na „Talent Factory” w Wieliczce
fot. Babilon Promotion

Ryszard Lewicki (-75kg) i Sebastian Wiktorzak (-81kg) to bohaterowie i objawienia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sulejowie. Obaj zdobyli złote medale, już w w następną sobotę wystąpią na gali Tomasza Babilońskiego „Talent Factory” w Wieliczce. W Kopalni Soli zaboksują w meczu utalentowanych pięściarzy z Polski i Ukrainy.

Promotor Tomasz Babiloński potrafi wyszukać największe talenty na polskim ringu. Tak było z Krzysztofem Głowackim, którego karierę prowadził jeszcze na ringach amatorskich, a potem doprowadził do tytułu zawodowego mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej. W sobotę, 27 października na organizowanej przez niego podziemnej gali boksować będą m.in. Ryszard Lewicki i Sebastian Wiktorzak, nowo kreowani Młodzieżowi Mistrzowie Polski.

 

Trenujący na stałe w Anglii Ryszard Lewicki wystąpił już na gali w Międzyzdrojach i tam w dobrym stylu wygrał z Niemcem Vezirem Agirmanem, brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2016. W Sulejowie 22-letni pięściarz przeszedł trudną, ale zwycięską drogę. Pokonał 5 rywali - Rafała Wołczeckiego, Adama Banaszczyka, Kamila Holkę, Daniela Adamca i w finale Bartosza Gołębiewskiego 4:1. Dwaj ostatni mają w dorobku po 2 złote medale MP Seniorów, są "etatowymi" reprezentantami Polski w wadze średniej.

 

Lewicki, walczący dotychczas na brytyjskich arenach, wygrał także z Młodzieżowym Mistrzem Polski 2017 z wagi -69kg Kamilem Holką. Pokazał, że może być wielką przyszłością polskiej kategorii -75kg. Za tydzień pokaże się na gali w Wieliczce, gdzie czeka go kolejny ważny sprawdzian.

 

- Po 5 walkach w turnieju w Sulejowie pokazałem, że jestem numerem 1. Od 12 lat codziennie trenuję boks po to, by wywalczyć sukces na Igrzyskach Olimpijskich – mówi Lewicki, który reprezentuje BKS Skorpion Szczecin.

 

- Lewicki to bardzo fajny zawodnik, dobrze wyszkolony technicznie. Sędziowałem mu w Międzyzdrojach i już wtedy boksował koncertowo. Chce zrobić „porządek” w polskiej wadze średniej – powiedział Paweł Skrzecz, wicemistrz Igrzysk w Moskwie, srebrny medalista Mistrzostw Świata i Europy.

 

Tomasz Babiloński do „Talent Factory” zaprosił także złotego medalistę MMP w wadze -81kg, szczecińskiego mańkuta Sebastiana Wiktorzaka. Zawodnik Skorpiona to brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2015 roku. Jeden z jego atutów to umiejętność wciągania rywala na kontrę. W Sulejowie także pokonał 5 rywali, w tym dwóch kolegów klubowych - w eliminacjach Konrada Kaczmarkiewicza, w finale utytułowanego Łukasza Staniocha, a także m.in. Macieja Habę z kadry Polski, wicemistrza Polski Seniorów z 2018 roku.

 

- Kaczmarkiewicz i Stanioch to moi przyjaciele, z nimi sparuję, ale sparingi to nie to samo co walka. W drugiej rundzie finału trochę wypadłem z nakreślonego planu walki, ale szybko się ocknąłem – mówi Wiktorzak, który szerszej publiczności pokaże się na Undeground Show X w Wieliczce.

 

W ramach projektu „Talent Factory” w meczu Polska – Ukraina, składającego się z 4 pojedynków, Ryszard Lewicki spotka się z Volodomyrem Mandziukiem, a Sebastian Wiktorzak z Pavlo Krupą.

 

Transmisja gali Undeground Show X na sportowych kanałach Polsatu.

 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie