Maradona jest ciężko chory! Konieczna pilna operacja

Piłka nożna
Maradona jest ciężko chory! Konieczna pilna operacja
fot. PAP/EPA

Argentyńska legenda piłki nożnej Diego Maradona cierpi na ciężką chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych i w trybie pilnym musi się poddać operacji - ujawnił znany kolumbijski ortopeda German Ochoa.

W wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej TyC Sport Channel Ochoa przyznał, że choroba zwyrodnieniowa jest bardzo zawansowana, powoduje obrzęk i ogromny ból.
 
"W stawach nie ma już praktycznie chrząstki, kości trą jedna o drugą. Jeżeli Maradona bardzo szybko nie podda się zabiegowi, może nawet dojść do zablokowania stawu" - ostrzega lekarz.
 
57-letni Maradona ma od dawna problemy ze stawami skokowymi. Pierwsze objawy choroby zaobserwowano kilka lat temu. W 2004 roku Ochoa przeprowadził u Maradony operację lewego kolana, teraz przyszedł czas na prawe.
 
"Ogromny postęp medycyny, jaki miał miejsce w ostatnich latach, pozwoli na to, że po operacji Maradona szybko wróci do formy i będzie się poruszał bez żadnych problemów. Nie ma najmniejszego zagrożenia, że może mieć problemy z chodzeniem" - dodał lekarz.
 
Na początku września Maradona, mistrz świata z 1986 roku, został trenerem występującego na zapleczu meksykańskiej ekstraklasy zespołu Dorados Culiacan. W lipcu objął z kolei funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.
 
Wcześniej doświadczenie trenerskie Argentyńczyk zbierał w kilku klubach w ojczyźnie oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także jako selekcjoner reprezentacji swojego kraju w latach 2008-2010.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie