Okazałe zwycięstwo Napoli mimo trudnej przeprawy. Pudła Polaków

SSC Napoli z dwoma Polakami w pierwszej jedenastce wybrało się na Dacia Arena do Udine, by zmierzyć się z będącym w kryzysie Udinese. Mimo zmarnowanych szans Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, wicelider Serie A zwyciężył aż 3:0.

Ciężar zdobywania bramek miał w tym spotkaniu spoczywać na barkach Milika, jednak bardzo szybko wyręczył go Fabian Ruiz. Hiszpan już w czwartej minucie zastąpił Simone Verdiego i odwdzięczył się Carlo Ancelottiemu cudownym rogalem zza pola karnego. Przewaga Napoli rosła, jednak to gospodarze stworzyli sobie świetną okazję. Nie do zatrzymania był szarżujący Kevin Lasagna, jednak jego strzał mimo problemów zatrzymał Orestis Karnezis.

Milik zmarnował kilka okazji w pierwszej części gry, a po przerwie został zmieniony przez Marka Hamsika. Zwycięstwo gości wciąż wisiało na włosku, jednak końcówka należała do podopiecznych Ancelottiego. Najpierw znakomitą szansę zmarnował Piotr Zieliński, kilka chwil później Napoli otrzymało jedenastkę. Strzał Jose Callejona trafił w rękę interweniującego obrońcy.

Do stałego fragmentu gry podszedł Dries Mertens i pewnym strzałem pokonał Simone Scuffeta. Trzy minuty później Zielińskiego zastąpił Marko Rog i szybko wypracował akcję, którą ustalił wynik spotkania. Przy tym strzale nie popisał się golkiper Udinese.

Napoli wygrało po raz drugi z rzędu i wykorzystało potknięcie Juventusu, zbliżając się do lidera na cztery punkty.

Udinese Calcio - SSC Napoli 0:3 (0:1)
Bramki: Ruiz 14, Mertens 82 (k), Rog 86

Udinese: Scuffet - Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck (Wague 87'), Samir - Pussetto, Fofana, Behrami (Barak 68'), Mandragora, De Paul - Lasagna

Napoli: Karnezis - Malcuit, Albiol, Koulibaly, Hysaj - Allan, Zieliński (Rog 85') - Callejon, Mertens, Verdi (Ruiz 4') - Milik (Hamsik 74')

Żółte kartki: Pussetto, Larsen, Opoku - Milik, Albiol, Allan, Mertens

Sędzia: Mariani M. (Ita), Stadion: Dacia Arena (Udine).