Mecz Indykpolu AZS z MKS Będzin będzie konfrontacją dwóch drużyn, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Roberto Santilliego, po porażce 1:3 w Katowicach, słabo zaprezentowali się w meczu z Cerrad Czarnymi Radom, przegrywając na własnym parkiecie 0:3.

 

– Oba mecze ustawiła zagrywka. Brakuje nam wzajemnej pomocy na parkiecie. Jeśli jeden źle przyjmie zagrywkę, to drugi musi dobrze wystawić, trzeci zakatować, a czwarty go zaasekurować. Brakuje nam trochę pewności siebie, a żeby ona była, to trzeba wygrywać, a nie grać na styku. Mamy szeroki skład i cała czternastka jest gotowa do grania. Mam nadzieję, że nikt w drużynie nie zwiesza głowy. Chcemy być w stu procentach gotowi na sobotni mecz z MKS Będzin – powiedział kapitan Indykpolu AZS Paweł Woicki.

 

Siatkarze MKS w pierwszych kolejkach nawiązali walkę najpierw z wicemistrzem (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), a następnie z mistrzem Polski (PGE Skra Bełchatów), w obu przypadkach przegrywając 1:3.

 

– Atmosfera w szatni jest bardzo dobra. Myślimy wyłącznie o kolejnym meczu i w sobotę wyjdziemy na boisko po to, aby pokonać Indykpol AZS Olsztyn i udowodnić na co nas stać. Będziemy walczyć do ostatniej piłki – zapewnił środkowy ekipy z Będzina Bartłomiej Grzechnik.

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin na Polsatsport.pl w sobotę 20 października od godziny 17.30. Premiera telewizyjna – Polsat Sport Extra, godzina 22.30.