Syn trenera wicemistrza Polski, Tomasza Redzimskiego, uległ Konradowi Kulpie 0:3.

Po serii pięciu porażek, torunianie odnieśli pierwsze zwycięstwo. Jeden z punktów wywalczył Chińczyk Han Chuanxi, pozyskany z... Dartomu Bogorii.

W zespole gości, który ostatnio nie miał sobie równych w krajowej superlidze i Lidze Mistrzów, bardzo dobrze spisał się Czech Pavel Sirucek, zdobywca dwóch punktów. Niespodziewanie oba pojedynki (0:3 i 0:2) przegrał srebrny medalista IMP 2017-2018 Marek Badowski.

Świetnie w tym sezonie spisuje się Wang Zeng Yi. W niedzielę wywalczył komplet punktów (łączny bilans gier "Wandżiego" 8-1), a jego drużyna Dojlidy Białystok pokonała na wyjeździe 3S Polonie Bytom 3:2. Tym razem w podlaskiej ekipie zawiódł Chińczyk Youngyin Li, ale na wysokości zadania stanął 18-letni Przemysław Walaszek, który zwyciężył dużo bardziej doświadczonego Mateusza Gołębiowskiego 3:1. Białostoczanie zostali liderami rozgrywek.

Bez historii mecz w Zielonej Górze, gdzie Palmiarnia w młodzieżowym składzie uległa Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 0:3. Jedynego seta wygrał mający polskie korzenie reprezentant Austrii Maciej Kołodziejczyk, który niedawno uczestniczył w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.

Wyniki - 5. kolejka:

Palmiarnia Zielona Góra - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 0:3
Kamil Nalepa - Saadi Ismailov 0:3 (6:11, 8:11, 6:11)
Łukasz Wachowiak - Vasily Lakeev 0:3 (8:11, 4:11, 7:11)
Maciej Kołodziejczyk - Tomasz Lewandowski 1:3 (11:8, 8:11, 6:11, 2:11)

3S Polonia Bytom - Dojlidy Białystok 2:3
Robert Floras - Wang Zeng Yi 0:3 (8:11, 5:11, 5:11)
Antonin Gavlas - Youngyin Li 3:2 (9:11, 11:3, 9:11, 11:5, 11:7)
Mateusz Gołębiowski - Przemysław Walaszek 1:3 (11:13, 9:11, 11:6, 8:11)
Robert Floras - Youngyin Li 2:0 (14:12, 11:8)
Antonin Gavlas - Wang Zeng Yi 1:2 (10:12, 11:8, 6:11)

Energa KTS Toruń - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
Han Chuanxi - Marek Badowski 3:0 (11:6, 11:8, 11:4)
Abdel Kader Salifou - Pavel Sirucek 1:3 (11:8, 9:11, 7:11, 8:11)
Konrad Kulpa - Miłosz Redzimski 3:0 (11:5, 11:8, 11:6)
Han Chuanxi - Pavel Sirucek 0:2 (6:11, 8:11)
Abdel Kader Salifou - Marek Badowski 2:0 (11:9, 11:9)

Tabela:

1. Dojlidy Białystok 6 14 16:7
2. Dekorglass Działdowo 6 14 15:6
3. Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 5 12 14:5
4. Unia AZS AWFiS Gdańsk 4 11 12:4
5. 3S Polonia Bytom 5 11 13:8
6. Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 5 10 13:9
7. Kolping Frac Jarosław 5 9 11:7
8. Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 5 9 9:7
9. Energa KTS Toruń 6 3 7:17
10. Morliny Ostróda 6 3 4:16
11. Palmiarnia Zielona Góra 5 0 2:15
12. Olimpia-Unia Grudziądz 6 0 3:18