Nie ma mocnych na PSV i Ajax! Pogromy gigantów i cudowny gol Schone (WIDEO)

W weekend poprzedzający zmagania w Lidze Mistrzów wielki popis strzelecki zaprezentowali reprezentanci Holandii w elitarnych rozgrywkach i zarazem liderzy Eredivisie. Ajax rozprawił się na wyjeździe z Heerenveen aż 4:0, z kolei PSV rozstrzelało FC Emmen jeszcze wyżej, bo 6:0. Wisienką na torcie była bramka Lasse Schone.

PSV i Ajax bezapelacyjnie przewodzą tabeli Eredivisie, zbierając kolejne skalpy niemal co kolejkę. Mistrz Holandii prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw i aż czterema bramkami zdobytymi średnio w każdym spotkaniu. Nieco gorszy jest Ajax, który ma na swoim koncie już porażkę i remis, jednak próbuje utrzymać tempo narzucone przez rozpędzony zespół Marka van Bommela.

Holenderscy giganci dali prawdziwy popis w sobotę, przygotowując się do swoich spotkań w Champions League. Późnym popołudniem w sobotę bezradne FC Emmen rozstrzelał zespół PSV. Dwukrotnie do siatki trafiali Gaston Pereiro i Luuk de Jong, a w drugiej połowie wynik ustalili Erick Gutierrez i Hirving Lozano. Ciężko było zliczyć błędy popełniane w defensywie przez gości, jednak różnica klas obu zespołów była widoczna jak na tacy.

Od cudownego strzału z dystansu Lasse Schone swoją wizytę na Abe Lenstra Stadion w Heerenveen rozpoczął goniący lidera Ajax. Zespół z Amsterdamu czekało nieco cięższe zadanie, jednak poradził sobie z nim koncertowo. W kolejnych minutach do siatki Warnera Hahna trafiały inne gwiazdy zespołu: Hakim Ziyech, Dusan Tadic i Kasper Dolberg.

Skróty meczów Ajaksu i PSV w załączonych materiałach wideo.