Tie-break rozstrzygnął starcie ekip Włodarczyka i Bednorza w Serie A

W meczu 2. kolejki włoskiej Serie A1 siatkarze BCC Castellana Grotte przegrali z Azimut Leo Shoes Modena 2:3. W spotkaniu zagrali dwaj polscy przyjmujący – Wojciech Włodarczyk w ekipie gospodarzy oraz Bartosz Bednorz w drużynie przyjezdnych.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando siatkarzy Modeny, którzy przeważali na przestrzeni tej partii (6:8, 11:16), wieńcząc ją efektownym blokiem w wykonaniu Ivan Zaytseva (17:25). Druga odsłona była bardziej wyrównana. W końcówce gospodarze rozstrzygnęli ją na swoją korzyść, a wynik na 25:23 ustalił atak Renana Zanatty.

W trzeciej partii znów inicjatywę przejęli siatkarze trenera Julio Velasco, którzy już w środkowej części seta wypracowali sobie sporą zaliczkę (11:16). Piłkę setową wywalczył skutecznym atakiem Bednorz (18:24). Wynik na 19:25 ustalił Zaytsev. Set numer trzy przebiegał dla odmiany pod dyktando gospodarzy, którzy na początku punktowali seriami, budując przewagę (8:4, 13:6), którą utrzymali do końca seta, którego wynik na 25:20 ustaliła przestrzelona zagrywka Tine Urnauta.

Zwycięzcę spotkania miał więc wyłonić tie-break. Gospodarze uzyskali na początku przewagę 3:1, ale później w polu serwisowym pojawił się Zaytsev i zrobiło się 3:6. Przy zmianie stron przyjezdni mieli cztery oczka zaliczki (4:8). W ostatnich fragmentach seta spokojnie zmierzali do zwycięstwa. Micah Christenson dołożył punkt zagrywką (6:12), skuteczny blok dał piłkę meczową (9:14), a spotkanie zakończył atak Denisa Kaliberdy (10:15).

Najwięcej punktów: Renan Zanatta (17), Modżtaba Mirzadżanpur (16), Aidan Zingel (14)  – Grotte; Ivan Zaytsev (30), Bartosz Bednorz (11) – Modena. Wojciech Włodarczyk wywalczył dla swej ekipy 7 oczek.

Modena, która rozpoczęła sezon od wywalczenia Superpucharu Włoch, rozgrywki ligowe rozpoczęła od zwycięstwa 3:0 nad Biosi Indexa Sora. Siatkarze BCC Castellana Grotte przegrali wcześniej 1:3 z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Wyniki 2. kolejki Serie A siatkarzy:

2018-10-20: Calzedonia Werona – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (12:25, 17:25, 18:25)
2018-10-21: Cucine Lube Civitanova – Consar Rawenna 3:0 (25:19, 25:23, 25:18)
2018-10-21: Biosi Indexa Sora – Diatec Trentino 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25)
2018-10-21: Revivre Milano – Kioene Padwa 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 28:26)
2018-10-21: Top Volley Latina – Vero Volley Monza 1:3 (24:26, 23:25, 25:22, 23:25)
2018-10-21: BCC Castellana Grotte – Azimut Modena 2:3 (17:25, 25:23, 19:25, 25:20, 10:15)
2018-10-21: Emma Villas Siena – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.