Młody przyjmujący GieKSy pogrążył Resovię w końcówce seta! (WIDEO)

Asseco Resovia Rzeszów nadal czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w PlusLidze. W trzeciej kolejce musiała uznać wyższość GKS Katowice. Najjaśniejszym punktem zespołu był zawodnik, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy zespołu z Podkarpacia Dominik Depowski. Młody przyjmujący zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w drugim secie.

Po wyrównanym pierwszym secie wygranym przez GieKSę 25:22 goście wyraźnie napędzili się i dali Resovii do zrozumienia, że będą walczyć o pełną pulę. W drugiej partii prowadzili od początku, lecz w środkowej fazie seta pozwolili gospodarzom odrobić straty i doprowadzić do nerwowej końcówki.

W odpowiednim momencie do gry włączył się Depowski. Dwa kapitalne zagrania młodego przyjmującego przesądziły o losach tej partii. Precyzyjny atak i potężna zagrywka siatkarza pochodzącego z Podkarpacia dały katowiczanom dwa ostatnie punkty tej partii.

Ostatecznie GKS sprawił niespodziankę i wygrał to spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Karol Butryn.

Popisowe zagrania Dominika Depowskiego w ząłaczonym materiale wideo.