Porażka Górnika Zabrze. Hiszpanie wyciągneli Cracovię z dna tabeli

W poniedziałkowym meczu LOTTO Ekstraklasy Cracovia pokonała Górnika Zabrze 2:0. Bramki dla “Pasów” strzelili Airam Cabrera oraz Javi Hernandez. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Michała Probierza opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Poniedziałkowy mecz to starcie dwóch najgorszych drużyn w Ekstraklasie. Ostatnia Cracovia traciła dwa punkty do drużyny z Zabrza. Podopieczni Michała Probierza stali przed szansą na opuszczenie “ligowego dna”. Zabrzanie w przypadku zwycięstwa mogli wydostać się ze strefy spadkowej.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Piłkarze stworzyli mało sytuacji podbramkowych, gra toczyła się głównie w środku pola. W 12. minucie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia między dwoma zawodnikami. Oleksiy Dytyatev rozciął sobie głowę, z kolei Kamil Zapolnik uszkodził łuk brwiowy. Na murawę musieli wejść klubowi lekarze. Ostatecznie obydwaj piłkarze wrócili na do gry.

W 43. Minucie Javi Hernandez próbował wymusić rzut karny. Hiszpan niedotknięty przez Tomasza Loskę, padł w pole karne, po czym sędzia wskazał na jedenasty metr. Chwilę później dzięki weryfikacji VAR, Tomasz Frankowski nie dał się nabrać i anulował swoją decyzję. Arbiter ukarał żółta kartką również symulującego piłkarza Cracovii.

Po przerwie kibice w Krakowie doczekali się bramek. Najpierw, po zgraniu Niko Datkovica, gola z najbliższej odległości strzelił Airam Cabrera. Dwie minuty później Javi Hernandez wbiegł w pole karnym i silnym strzałem podwyższył prowadzenie “Pasów”. Cracovia w nastepnych minutach próbowała podwyższyć prowadzenie, ale akcjom gospodarzy wyraźnie brakowało jakości i wykończenia.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Po poniedziałkowym meczu drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. Górnik spadł na ostatnią, szesnastą pozycję.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 2:0 (0:0)

Bramki: 62' Cabrera, 63' Hernandez

Żółte kartki: ZenjovJaviSiplakDatkovic, Piszczek – Michalski, ZapolnikBohniewicz

Cracovia: Michal Peskovic – Diego, Oleksiy DytyatevNiko DatkovicMichal Siplak – Sergey Zenjov, Janusz Gol, Damian Dąbrowski (61’ Marcin Budziński) , Mateusz Wdowiak (76’ Sebastian Strózik) – Javi Hernandez, Airam Cabrera (83’ Filip Piszczek)

Górnik: Tomasz Loska – Daniel Liszka, Paweł Bochniewicz, Dani Suarez, Kacper Michalski – Jesus Jimenez, Szymon Żurkowski, Maciej Ambrosiewicz (65’ Szymon Matuszek), Daniel Smuga (65’ Łukasz Wolsztyński) – Igor Angulo, Kamil Zapolnik (78’ Rafał Wolsztyński)