UFC: Volkan - Smith. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki
UFC: Volkan - Smith. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. youtube.com

Już w nocy z soboty na niedzielę w kanadyjskim Moncton odbędzie się kolejna gala z cyklu UFC Fight Night! W walce wieczoru zmierzą mocno bijący Volkan Oezdemir (15-2, 11 KO, 1 SUB) oraz Anthony Smith (30-13, 17 KO, 10 SUB). Transmisja od 3.00 w Polsacie Sport Extra!

Już sam sposób reklamowania pojedynku pokazuje, z czym będziemy mieli do czynienia. Na plakacie zapowiadającym gale możemy zobaczyć, w jakim czasie obaj zawodnicy potrafią rozstrzygać losy pojedynku. Oezdemir w zaledwie 15 sekund znokautował Benyaicha Mohameda, podczas gdy Smith potrzebował tylko 22 sekund, by powalić Mike'a Geroge'a. Choć było to jakiś czas temu, to w największej organizacji MMA na świecie też potrafili ekspresowo kończyć walki.

Szwajcar przebojem wdarł się do czołówki kategorii półciężkiej. Najpierw dość niespodziewanie pokonał na punkty Ovince'a St.Preux, choć o walce dowiedział się bardzo późno. Później z kolei znokautował Mishę Cirkunova (28 sekund) oraz Jimiego Manuwę (42 sekundy), dzięki czemu zasłużył na mistrzowską szansę. Z Danielem Cormierem nie miał jednak żadnych szans, polegając w drugiej rundzie.

 

Z kolei Smith dopiero niedawno przeniósł się do wyższej kategorii. Wcześniej bił się w dywizji średniej, ale po porażce z Thiago Santosem powędrował w górę. I była to świetna decyzja, gdyż dwie ostatnie walki to popis "Lionhearta". Najpierw w niespełna minutę zdemolował Rashada Evansa, by później to samo zrobić z Mauricio Ruą. Obaj to byli mistrzowie wagi półciężkiej.

 

Będzie to bardzo ważne starcie nie tylko dla nich, ale także Jana Błachowicza. Polak znajduje się w czołówce rankingu, a kto wie, czy w kolejnym pojedynku nie spotka się na przykład ze zwycięzcą tej potyczki.

 

W karcie walk znajdziemy też m.in. przyjaciela Conora McGregora Artema Lobova. Jego rywalem będzie Michael Johnson.

 

Karta walk:

 

Waga półciężka: Volkan Oezdemir (15-2, 11 KO, 1 SUB)  #2 - Anthony Smith (30-13, 17 KO, 10 SUB) #10
Waga piórkowa: Michael Johnson (18-13, 8 KO, 2 SUB) - Artem Lobov (13-14-1-1NC, 4 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Misha Cirkunov (13-4, 4 KO, 7 SUB) #11 - Patrick Cummins (10-5, 4 KO, 2 SUB) #14
Waga kogucia: Andre Soukhamthath (12-5, 8 KO, 3 SUB) - Jonathan Martinez (9-1, 5 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Gian Villante (16-10, 10 KO, 2 SUB) - Ed Herman (23-13-1NC, 6 KO, 13 SUB)
Waga półśrednia: Alex Garcia (15-5, 6 KO, 6 SUB) - Court McGee (18-7, 3 KO, 7 SUB)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie