Absurdalne wymagania finansowe Bolta! Klub zaproponował mu… 20 razy mniej

Piłka nożna
Absurdalne wymagania finansowe Bolta! Klub zaproponował mu… 20 razy mniej
fot. PAP

Usain Bolt rozpoczął swoją przygodę z futbolem w barwach australijskiego Central Coast Mariners, jednak prawdopodobnie nie zwiąże się z zespołem na dłużej. Według Fox Sports, były sprinter i jego agent żądają kontraktu niczym gwiazdy europejskiego futbolu, z kolei klub gotów jest zaoferować dużo mniejszą kwotę.

Bolt postanowił zmienić dyscyplinę i zakończył karierę sprintera z ośmioma złotymi medalami igrzysk olimpijskich na koncie. W lipcu Jamaczyk rozpoczął testy w australijskim Central Coast Mariners, a w październiku zdobył swoje pierwsze bramki na murawie piłkarskiej.

Jamajczyk radził sobie na tyle dobrze, że jego usługami zainteresowały się także kluby z Europy - w tym Valletta FC, która ma aspiracje gry w Champions League. Agent byłego lekkoatlety przyznał, że australijski klub zaproponował mu kontrakt, jednak prawdopodobnie nie spotka się on z wymaganiami finansowymi Jamajczyka i jego przedstawiciela.

Jak donosi Fox Sports, oferta jest dużo mniejsza aniżeli żądana kwota. Bolt oczywiście nie jest gwiazdą światowej piłki, jednak agent podał inny powód takiego stanu rzeczy. - Usain nie powinien być traktowany jak piłkarz na testach, lecz jako postać, która poruszy marketing zespołu Mariners i całego futbolu w Australii. To przecież najszybszy człowiek na ziemi - komentował agent byłego sprintera.

Według nieoficjalnych źródeł Bolt chciałby zarabiać 3 miliony dolarów za sezon, z kolei Central Coast Mariners zaoferowali mu… 150 tysięcy.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze