Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Manchesteru City. Szachtar Donieck bez szans

W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów Szachtar Donieck przegrał z Manchesterem City 0:3. Mistrzowie Anglii dominowali od początku do końca, nie dając rywalom najmniejszych szans na korzystny wynik. "Obywatele" zostali samodzielnym liderem grupy F.

Od pierwszej minuty "Obywatele" narzucili swoje warunki gospodarzom. Drużyna Pepa Guardioli utrzymywala się przy piłce i dokładnymi podaniami starała się znaleźć drogę do bramki Ukraińców.

Po dwóch kwadransach gry City dopięło swego. Gabriel Jesus oddając strzał z linii pola karnego trafił Tarasa Tepanenkę, dzięki czemu piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Davida Silvy, który pewnym uderzeniem otworzył wynik meczu.

Pięć minut później Manchester City podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie Kevina de Bruyne z rzutu rożnego spadło idealnie na głowę Aymerica Laporte'a. Nieupilnowany Francuz nie dał szans bramkarzowi. Co ciekawe w trakcie pierwszej połowy gospodarze nie oddali celnego strzału na bramkę.

Po przerwie goście nie zwolnili tempa. Piłkarze Guardioli łatwo "wjeżdzali" w pole karne mistrza Ukrainy. W 69. minucie Bernardo Silva zastąpił na boisku Kevina De Bruyne. Chwilę po wejściu na plac gry, Portugalczyk strzelił trzeciego gola dla "The Citizens". Pilkarz po podaniu Riyada Mahreza, płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie, choć gdyby "Obywatele" popisali się większą skuteczoscią, wynik byłby znacznie wyższy. Zwycięstwo daje drużynie z Manchesteru miejsce na fotelu lidera grupy F, ponieważ w równoległym meczu TSG Hoffenheim - Olimpique Lyon padł remis (3:3).

Szachtar Donieck - Manchester City 0:3 (0:2)
Bramki: Silva 30, Laporte 35, B. Silva 71

Szachtar Donieck: Andriy Pyatov - Mykola Matviyenko, Sergey Kryvtsov, Yaroslav Rakitskiy, Ismaily - Taras Stepannenko, Maycon Barberan - Wellington Nem (69. Sergiy Bolbat), Viktor Kovalenko (61. Alan Patrick) , Fernando (84. Dentinho) - Junior Moraes

Manchester City: Ederson Moraes - Benjamin Mendy, Aymeric Laporte, Nicolas Otamendi, John Stones (80. Kyle Walker) - Kevin De Bruyne (69. Bernardo Silva), Fernandinho, David Silva - Riyad Mahrez, Gabriel Jesus (88. Phil Foden), Raheem Sterling

Żólta kartka: Kryvtsov - Otamendi