Manchester United - Juventus. Rozdarte serce Hirka Wrony

Piłka nożna

Gra Manchesteru to obecnie dramat, rozpacz, emocje są jak przy zbieraniu grzybów - mówi o swoim ukochanym United Hirek Wrona, który od najbliższej kolejki dołącza do grona ekspertów studia Ligi Mistrzów. We wtorek o 21:00 na Old Trafford "jego" Manchester United zmierzy się z Juventusem Turyn. Z tej okazji z Hirkiem Wroną porozmawiał Igor Marczak. Znany prezenter ma przed tym meczem duży dylemat...

Igor Marczak: Jako wielki fan futbolu brytyjskiego, a zwłaszcza sympatyk Manchesteru United, jak Pan ocenia grę "Czerwonych Diabłów" (jedno zwycięstwo i remis, po dwóch kolejkach 4 punkty) w Lidze Mistrzów?

 

Hirek Wrona: Jak gra obecnie United wszyscy widzą. Dramat, rozpacz, ślamazarność, emocje niczym przy zbieraniu grzybów. Nagle pojawia się jednak mecz, w którym przegrywają 0:2, ostatecznie wygrywając 3:2. Okazuję się, że ta drużyna potrafi grać, potrafi walczyć, jest "Fergie Time" czyli ma potencjał. W środku jednak dzieje się coś złego, natomiast nigdy nie jest tak, że wszyscy są szczęśliwi od początku do końca i wszystko układa się po naszej myśli. Mam nadzieję, że ten mecz z Newcastle (06.10 w Premier League, wygrany przez United 3:2 - przyp. red) był przełomowy i wszystko się trochę odwróci, bo w United naprawdę ma kto grać. Natomiast co do pozostałych drużyn, moim marzeniem jest, aby z jednej strony w półfinale zagrał Tottenham z Liverpoolem, a z drugiej, żeby były to derby Manchesteru. Uważam, że byłyby to wielkie mecze, ale to raczej marzenie ściętej głowy.

 

W trzeciej kolejce Manchester United zmierzy się z Juventusem, z jednej strony Paul Pogba (kiedyś Juventus, teraz Manchester United), z drugiej strony Cristiano Ronaldo (kiedyś Manchester United, teraz Juventus).

 

Przede wszystkim będzie to dla Polaków bardzo emocjonujący mecz, bo w bramce "Juve" będzie stał Wojtek Szczęsny, a tam gdzie grają Polacy to serce zawsze mocniej bije i staramy się kibicować tym drużynom. Z jednej strony sercem człowiek jest za Manchesterem ale z drugiej chciałoby się kibicować Polakowi. Sądzę, że to będzie piękny mecz, padnie dużo bramek i jak to mówią wygra lepszy, aczkolwiek nie ma faworyta w tym spotkaniu. Ja widziałem wiele drużyn łącznie z obecnymi mistrzami świata - Francją, które zaczynały bardzo źle, a później odnosiły wielkie sukcesy. Jesteśmy na początku tej wspaniałej drogi, także nie przekreślajmy niczyich szans.

 

Czy jest możliwość, że Manchester United odpuści Premier League i skieruje wszystkie siły na rzecz Ligi Mistrzów, tak jak między innymi zrobiła to kiedyś Chelsea?

 

Jesteśmy na początku ligi angielskiej i Ligi Mistrzów. Jeśli Manchester United cokolwiek odpuści, kibice nigdy by tego piłkarzom nie wybaczyli i nigdy by tego im nie zapomnieli. Tam się gra, niezależnie od meczu o każdy centymetr boiska i każde zwycięstwo. Nie sądzę żeby jakikolwiek zespół cokolwiek odpuszczał.


Transmisja meczu Manchester United - Juventus w Polsacie Sport Premium 1. Początek od godziny 20:50.

Igor Marczak, AZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie