Po premierze FIFA 19 gracze błyskawicznie zorientowali się, że uderzenia z przewrotki są o wiele skuteczniejsze niż w poprzednich częściach serii i zaczęli nadużywać tego elementu gry. Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, w których większość goli w meczu padało właśnie po dośrodkowaniach i przewrotkach, nawet jeśli gracz kontrolował akurat piłkarzy jednego z gorszych klubów.

 

Twórcy pochylili się nad tą kwestią i w ramach pierwszej, większej aktualizacji obniżyli skuteczność tego, skomplikowanego skądinąd, elementu piłkarskiego rzemiosła. Woleje i przewrotki będą o wiele mniej celne i skutecznego ich wykonywania możemy oczekiwać szczególnie po zawodnikach posiadających wysokie statystyki.

 

Jeśli chodzi o pozostałe elementy, które zostały zmienione za pomocą "patcha", to od tej pory zmiany taktyki będzie można dokonać z menu pauzy. Poprawiona została również sztuczna inteligencja bramkarzy, którzy będą lepiej reagować na boiskowe wydarzenia i sprawniej łapać piłki.

 

W FIFA Ultimate Team obniżono nieznacznie poziom trudności w Dywizjach a także udoskonalono wyświetlanie statystyk posiadanych zawodników.

 

Pełna lista zmian dostępna na oficjalnym forum FIFA 19. TUTAJ.