Polski Związek Kolarski zwołał zjazd delegatów na 8 grudnia

Inne
Polski Związek Kolarski zwołał zjazd delegatów na 8 grudnia
fot. PAP

Polski Związek Kolarski zwołał zjazd delegatów na 8 grudnia w Pruszkowie - poinformował w środę prezes PZKol Janusz Pożak. Niewykluczone, że podczas obrad dojdzie do wyboru nowego sternika federacji.

- Potwierdzam, że zjazd odbędzie się 8 grudnia w Pruszkowie o godzinie 12 - powiedział PAP Pożak.

 

Delegaci uzupełnią m.in. skład zarządu. W grudniu 2017 roku poprzedni zjazd wybrał do tego gremium ośmiu działaczy - wszystkich z rekomendacji ówczesnego prezesa PZKol Dariusza Banaszka. W ostatnich miesiącach rezygnacje złożyło jednak czworo z nich, w tym wiceprezes PZKol Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec.

 

Kryzys w PZKol trwa od dłuższego czasu. Związek jest poważnie zadłużony (obecnie ponad 12 mln złotych), pozbawiony sponsorów, a w jego wizerunek uderzyła opisywana w mediach afera obyczajowa. 25 listopada 2017 roku były wiceprezes PZKol Piotr Kosmala powiedział portalowi WP SportoweFakty, że "ważna osoba w środowisku kolarskim" miała się dopuścić czynów takich jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt, a w grę miały wchodzić również nadużycia finansowe.

 

Po tej publikacji minister sportu Witold Bańka wezwał cały zarząd PZKol do natychmiastowej dymisji. Banaszek jako jedyny nie odpowiedział wtedy na ten apel. Na grudniowym zjeździe uzyskał poparcie delegatów, ale ostatecznie 26 stycznia ustąpił ze stanowiska. Od 6 lutego szefem PZKol jest Pożak.

 

W sprawie nieprawidłowości w PZKol toczy się śledztwo, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie