Liga Europy: Drugie zwycięstwo RB Lipsk

W meczu 3. kolejki grupy B rozgrywek Ligi Europy piłkarze RB Lipsk pokonali Celtic Glasgow 2:0. W drugim spotkaniu tej grupy Red Bull Salzburg wygrał z Rosenborgiem Trondheim 3:0.

Piłkarze RB Lipsk spotkanie z ekipą z Glasgow rozstrzygnęli na swoją korzyść dzięki dwóm trafieniom w pierwszej połowie, które dzieliło zaledwie kilka minut. Najpierw w 31. minucie, po dośrodkowaniu Marcela Sabitzera i błędzie obrońców trafił Matheus Cunha. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Bruma.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Lipska ma na koncie sześć punktów. Wcześniej przegrała 2:3 z Red Bull Salzburg i pokonała 3:1 Rosenborg.

RB Lipsk – Celtic Glasgow 2:0 (2:0)

RB Lipsk: Yvon Mvogo – Marcelo Saracchi, Willi Orban, Dayot Upamecano, Marcel Sabitzer (61. Stefan Ilsanker), Lukas Klostermann, Bruma, Matheus Cunha, Konrad Laimer, Jean-Kévin Augustin (90+1 Yussuf Poulsen), Kevin Kampl (84. Erik Majetschak).
Celtic Glasgow: Craig Gordon – Jozo Šimunović (75. Jack Hendry), Cristian Gamboa (46. Mikael Lustig), Lewis Morgan (71. Scott Sinclair), Ryan Christie, Dedryck Boyata, Olivier Ntcham, Odsonne Edouard, Callum McGregor, Kieran Tierney, Eboué Kouassi.

Bramki: 1:0 Matheus Cunha (32), 2:0 Bruma (35).