UFC: McGregor i Khabib zawieszeni! Rosjanin już nieco bogatszy...

Sporty walki
UFC: McGregor i Khabib zawieszeni! Rosjanin już nieco bogatszy...
fot. Polsat Sport

Sportowa Komisja Stanu Nevada (ang. NSAC) podjęła decyzję w sprawie najbliższej przyszłości bohaterów zamieszek na gali UFC 229. Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB) oraz Khabib Nurmagomedov (27-0, 8 KO, 9 SUB) zostali zawieszeni do czasu przesłuchania, które odbędzie się 10 grudnia. Rosjanin natomiast "na pocieszenie" otrzymał połowę zamrożonej pensji, czyli okrągły milion dolarów...

Gala UFC 229, która odbyła się 6 października, skończyła się wielkim skandalem. Nurmagomedov rozprawił się z McGregorem, a później to samo chciał to uczynić z przyjaciółmi Irlandczyka. Ręce poszły w ruch i stało się jasne, że będą również surowe konsekwencje.


Pojawiły się obawy, że Rosjanina możemy już nie zobaczyć walczącego za wielką wodą, a być może straci nawet pas mistrzowski kategorii lekkiej. Emocje jednak opadły, przedstawiciele NSAC na chłodno przeanalizowali całe zajście i kilkanaście dni po wydarzeniu zapadły pierwsze decyzje.


McGregor i Nurmagomedov zostają tymczasowo zawieszeni do czasu przesłuchania, które odbędzie się nie wcześniej niż 10 grudnia. Komisja podjęła decyzję również w sprawie zamrożonej wypłaty Rosjanina. Na konto Nurmagomedova zostanie przelane dokładnie 50 % pensji, a więc milion dolarów. Druga połowa z rąk UFC zostanie przekazana do NSAC i przechowana do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy.


Nie są znane potencjalne zawieszenia, które czekają obu bohaterów. Warto zaznaczyć, że prokurator generalny przekazał przedstawicielom komisji informację o możliwości dożywotniej dyskwalifikacji oraz nałożeniu grzywny w wysokości 100 % wypłaty.


O tak brutalnym zakończeniu sprawy możemy jednak zapomnieć. Zawodnicy już planują swój sportowy kalendarz. McGregor przeanalizował swoją porażkę, a Khabib układa strategię na pięściarską super walkę z Floydem Mayweatherem.


Do grudniowych przesłuchań minie kilka dobrych tygodni. O wielkiej awanturze nikt nie będzie pamiętał, a kibice zatęsknią za barwnymi postaciami w oktagonie. Kto by nie chciał zobaczyć walki znajdujących się na fali jedenastu wygranych Nurmagomedova i Tony'ego Fergusona? W ostateczności może być rewanżowa konfrontacja irlandzko-rosyjska. Członkowie komisji też z przyjemnością rzuciliby okiem na te wydarzenia...

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu!

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze