WTA Finals: Woźniacka nie obroni tytułu

Karolina Woźniacka nie wygra turnieju Masters w Singapurze. Co za tym idzie, nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. W decydującym meczu Grupy Białej Dunka przegrała z Ukrainką Jeleną Svitoliną 5:7, 7:5, 6:3.

Dla Woźniackiej był to mecz ostatniej szansy. Po porażce z Czeszką Karoliną Pliskovą i pokonaniu jej rodaczki Petry Kvitowej, w czwartek, by myśleć o awansie do półfinału musiała wygrać ze Switoliną nie tracąc seta.

Po pierwszej partii plan wydawał się do zrealizowania, choć była ona bardzo zacięta. Woźniacka wygrała 7:5. Sytuacja odwróciła się w równie wyrównanym drugim secie, wygranym 7:5 przez Ukrainkę. W tym momencie stało się jasne, że Dunka nie awansuje do czołowej czwórki kończącego sezon turnieju.

Grupę Białą z kompletem zwycięstw wygrała Switolina.

- To był niesamowity mecz. Wymagał ode mnie naprawdę dużo wysiłku. Starałam się zachować skupienie i grać bardzo agresywnie - podsumowała Ukrainka.

Do półfinału awansowała też Karolina Pliskova, która dzień wcześniej pokonała 6:3, 6:4 Petrę Kvitovą.

W piątek rozegrane będą ostatnie mecze w Grupie Czerwonej. Japonka Naomi Osaka, która jeszcze nie wygrała (0:2), spotka się z Holenderką Kiki Bertens (1-1), a Niemka Angelique Kerber (1-1) powalczy z Amerykanką Sloane Stephens (2-0). W tej grupie nikt nie ma jeszcze zapewnionego awansu, żadna z tenisistek nie straciła na niego szansy.