Gala w Lublinie. Maciec: Jestem szybki i dobrze przygotowany

Sporty walki

Łukasz Maciec (24-3-1, 5 KO) po ponad czterech latach wraca do rodzinnego Lublina. Podczas piątkowej gali stoczy pojedynek w wadze średniej z Argentyńczykiem Damianem Ezequielem Bonellim (23-3, 20 KO). Tym samym, którego Maciej Sulęcki pokonał w trzeciej rundzie podczas Polsat Boxing Night 7.

W jakim jesteś nastroju przed piątkową walką?

 

Myślę, że wszystko jest o.k. po ważeniu emocje nieco opadły. Teraz regeneracja, odpoczynek, nawadnianie i coś dobrego można zjeść nareszcie.

 

Czy to, że walczysz w rodzinnym Lublinie ma dla Ciebie znaczenie? Jest jakaś większa mobilizacja?

 

Jest większa adrenalina. Dużo znajomych osób, dużo kibiców, rodzina będzie na miejscu, więc fajnie, przyjemnie. Czuję się jak w domu. Super sprawa.

 

Twój rywal sprawia wrażenie dość silnego. Jaką przyjmiesz taktykę na piątkową walkę?

 

On jest silny. Cały czas idzie do przodu, zadaje dużo ciosów sierpowych. Ma dużo wygranych przez nokaut. Będę musiał uważać, będę się starał go wyprzedzać. Jestem dobrze przygotowany, jestem szybki. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę.

 

Jak długo przygotowywałeś się do tej walki?

 

Do samej walki około sześciu tygodni, chociaż wcześniej cały czas byłem w treningu. Trochę posparowałem,  z trenerem zrobiłem dużo tarczy. Myślę, że wszystko poszło dobrze.

 

Cała rozmowa z Łukaszem Maćcem w załączonym materiale wideo.

 

W walce wieczoru Ewa Brodnicka (15-0, 2 KO) będzie broniła tytułu mistrzyni świata federacji WBO w wadze superpiórkowej. Jej rywalką będzie Nozipho Bell (8-1-1, 3 KO) z Republiki Południowej Afryki.

 

Transmisja gali w piątek od 19:15 w Polsacie Sport Fight i od 20:30 w Polsacie Sport.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie