Grot Budowlani Łódź - Chemik Police: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Grot Budowlani Łódź - Chemik Police: Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Niedzielne spotkanie Grot Budowlanych Łódź z Chemikiem Police będzie pierwszym akcentem nowego sezonu w siatkówce kobiet. Zdobywczynie krajowego pucharu podejmą w Łodzi mistrza kraju. Która z drużyn zdobędzie Superpuchar Polski? Przekonamy się dzięki transmisji w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl w niedzielę od 14.45.

Mecz, po którym jeden z czołowych polskich zespołów już na początku nowych zmagań wzbogaci się o kolejne trofeum, rozgrywany jest od 2005 roku. W niedzielę po raz pierwszy jednak jedna z ekip wzniesie puchar imienia Andrzeja Niemczyka, który został patronem tych rozgrywek.

 

- W ten sposób chcieliśmy upamiętnić i co roku przypominać zmarłego w 2016 roku wybitnego trenera, autora największych triumfów żeńskiej siatkówki. Chcemy, by Superpuchar Polski stał się miejscem wspomnień o twórcy sukcesów "Złotek", spotkań jego podopiecznych i widowiskiem godnym tego patrona. Cieszymy się podwójnie, że mecz o pierwsze trofeum jego imienia odbędzie się w Łodzi, mieście, z którym trener Niemczyk był tak bardzo związany – powiedział rzecznik prasowy Polskiej Ligi Siatkówki Kamil Składowski.

 

Apetytu na sięgnięcie po Superpuchar i udane rozpoczęcie nowego sezonu nie ukrywają przedstawiciele obu zespołów. W klubie z Łodzi przyznają, że chcą powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy siatkarki Grot Budowlanych po raz pierwszy wywalczyły to trofeum, wygrywając z Chemikiem 3:1.

 

- Może medale mistrzostw Polski czy zdobycie pucharu kraju mają większe znaczenie, ale dla nas to ważne rozgrywki. W końcu spotykają się w nim dwie najlepsze drużyny w kraju. Zwycięstwo nad mistrzem kraju może nas pozytywnie nastroić na cały sezon – tłumaczył prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik. Jego zdaniem, smaczku konfrontacji z Chemikiem dodają ostatnie spotkania tych drużyn. Przypomniał, że w półfinale mistrzostw Polski łodzianki postawiły się najlepszej od lat polskiej ekipie. Ostatecznie policzanki sięgnęły po tytuł, a Budowlani zajęli trzecie miejsce.

 

W Policach także przyznają, że Superpuchar jest jednym z celów na drodze do zdobycia potrójnej korony we wszystkich krajowych rozgrywkach.

 

- Superpuchar może ma najmniejszy prestiż, ale może okazać się ważny pod względem psychologicznym. Wygrana byłaby dobrym wejściem w ligowy sezon - przyznał szef Chemika Paweł Frankowski.

 

W porównaniu do ubiegłorocznej konfrontacji obu drużyn w podstawowej szóstce mistrza Polski może wyjść tylko Natalia Mędrzyk. Pozostałej piątki już nie ma w Policach. Odeszły m.in. Serbka Stefana Velijkovic, Malwina Smarzek oraz Holenderka Maret Balkenstein-Grothues, a Izabela Bełcik i Katarzyna Gajgał-Anioł zakończyły kariery. Zastąpiły je m.in. środkowa z USA Chiaka Ogbogu, reprezentantka Polski Marlena Pleśnierowicz czy Martyna Grajber, która przez lata występowała w Budowlanych.

 

Wiele zmian zaszło także w łódzkim zespole. Kibice w niedzielę po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w akcji m.in. utytułowaną serbską atakującą Jovanę Brakocevic oraz reprezentantki Holandii - Femke Stoltenborg i Słowacji - Jaroslavę Pencovą.

 

Mecz w Łodzi będzie okazją nie tylko do uczczenia pamięci trenera Niemczyka, ale również oficjalnego otwarcia nowej hali. Oba zespoły zmierzą się bowiem w mogącym pomieścić trzy tysiące kibiców obiekcie, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Atlas Areny.

 

Pojedynek o Superpuchar Polski odbędzie się po raz 12. Chemik po to trofeum sięgnął dwa razy, a łodzianki triumfowały jedynie przed rokiem.

 

Transmisja meczu o Superpuchar Polski siatkarek w Polsacie Sport oraz na Polsatsport.pl w niedzielę o godz. 14.45.

WŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze