Akt wandalizmu na stadionie Jagiellonii

Kibice Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa delikatnie mówiąc od dawna za sobą nie przepadają. Przy okazji piątkowego meczu, który odbył się w stolicy Podlasia, fani ze stolicy dali upust swojej nienawiści. Oprócz spalenia flag "Jagi", zdewastowali toalety na stadionie.

W hitowym meczu 13. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym terenie z Legią Warszawa 1:1. Gospodarze prowadzenie objęli już w 1. minucie, gdy podanie z rzutu rożnego Guilherme wykorzystał Ivan Runje. Legia wywalczyła remis w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Futbolówkę do pustej bramki skierował rezerwowy w tym spotkaniu Sandro Kulenović.

Momentami ostro było na boisku, ale zachowanie sympatyków warszawskiej drużyny było skandaliczne. Na trybunach doszło do spalenia flag Jagiellonii przez przyjezdnych, tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy. Ponadto kibice ze stolicy zniszczyli toalety na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Według białostockiego klubu jeszcze przed meczem flagi zostały ukryte za kartongipsową ścianą pod umywalkami, którą zdewastowali.