Energa Basket Liga: Derby dla Polskiego Cukru Toruń!

Wielkie emocje w derbach! Do rozstrzygnięcia meczu Anwil Włocławek - Polski Cukier potrzebna była dogrywka, w niej kluczową trójkę trafił Bartosz Diduszko. Torunianie zwyciężyli ostatecznie 79:76.

Torunianie na początku spotkania chcieli grać szybko i przede wszystkim pod kosz - po trafieniu Cheikha Mbodja prowadzili 9:6. Anwil powoli się rozkręcał. W pewnym momencie zanotował serię 11:0 i dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu było 19:11. Polski Cukier był w stanie odrobić te straty, ale po rzucie Szymona Szewczyka to gospodarze wygrywali po 10 minutach 25:23. Zespół trenera Dejana Mihevca miał spore problemy ze skutecznością w drugiej kwarcie. Z kolei w drużynie przeciwnej świetnie prezentowali się Josip Sobin oraz Mateusz Kostrzewski - to dzięki tym graczom włocławianie powiększali przewagę. Ostatecznie po pierwszej połowie było już 44:33.

Tomasz Śnieg i Robert Lowery dawali sygnał do odrabiania strat. Tym razem to Anwil całkowicie zatrzymał się w ofensywie, a to pozwalało gościom na rozwinięcie skrzydeł. Po kolejnych trafieniach Karola Gruszeckiego zbliżyli się na zaledwie cztery punkty. Rzut wolny Igora Wadowskiego ustawił wynik po 30 minutach gry na 52:49. Bardzo szybko na początku czwartej kwarcie mieliśmy remis, a akcja Gruszeckiego dała Polskiemu Cukrowi prowadzenie! Później do kolejnego remisu doprowadzał jednak Walerij Lichodiej, a to oznaczało emocje do końca. Rzuty wolne Tomasza Śniega dały wynik 69:69. Rzut na zwycięstwo oddawał jeszcze Kamil Łączyński, ale nie trafił, a kibice w Hali Mistrzów oglądali dogrywkę.

Dodatkowy czas gry nadal był zacięty. Na minutę przed końcem po trójce Bartosza Diduszki goście mieli jednak cztery punkty przewagi. Do kolejnego remisu doprowadzał Chase Simon, ale kluczowa akcja należała do Diduszki. Trafił z dystansu i dzięki temu Polski Cukier zwyciężył 79:76.

Po 15 punktów dla gości rzucili Karol Gruszecki i Bartosz Diduszko. 15 punktów i 9 zbiórek dla gospodarzy zdobył Josip Sobin.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 76:79 po dogrywce (25:23, 19:10, 8:16, 17:20, 7:10)

Anwil Włocławek: Josip Sobin 15, Walerij Lichodiej 13, Mateusz Kostrzewski 10, Chase Simon 10, Kamil Łączyński 9, Jarosław Zyskowski 7, Nikola Markovic 4, Michał Michalak 4, Szymon Szewczyk 3, Igor Wadowski 1, Jakub Parzeński 0

Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 15, Bartosz Diduszko 15, Cheikh Mbodj 12, Rob Lowery 12, Aaron Cel 9, Tomasz Śnieg 8, Krzysztof Sulima 6, Łukasz Wiśniewski 2