Do Katowic przyjeżdża beniaminek Warta Poznań, który plasuje się na 13. pozycji w tabeli. W obecnym sezonie wygrali na wyjeździe dwa razy. Natomiast gospodarze po fatalnym starcie rozgrywek znajdują się na przedostatnim miejscu Fortuna 1 ligi. W ostatnich spotkaniach obydwie drużyny przegrały, poznaniacy z Odrą Opole (1:2), GKS z Garbarnią Kraków (1:2). Goście mają pięć punktów przewagi nad sobotnim rywalem. W przypadku zwycięstwa z Wartą, GieKSa może uciec ze strefy spadkowej.

To będzie trzeci mecz Dariusza Dudka w roli trenera klubu z Katowic. W dwóch poprzednich starciach zanotował porażki. Były szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec chce poprawić swoją statystykę i przywrócić klub na zwycięską ścieżkę.

- Odbudowanie tej drużyny nie będzie łatwym zadaniem, ale mam nadzieję, że podołam. Wierzę w moich piłkarzy i wierzę, że nasza praca przyniesie efekty – powiedział Dudek dla oficjalnej strony klubowej.

Ostatni raz drużyny spotkały się w sezonie 2012/2013. Wtedy po zwycięstwie 2:0 górą był zespół z Katowic. Czy będący w słabej formie gospodarze są w stanie nawiązać do wyniku sprzed lat?

Transmisja meczu GKS Katowice – Warta Poznań w Polsacie Sport od godziny 17:30.