Obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Potrafiły sprawić sensację - podopieczni trenera Jakuba Bednaruka ograli PGE Skrę Bełchatów 3:2, natomiast zawiercianie takim samym rezultatem zakończyli rywalizację z Asseco Resovią Rzeszów.


Bydgoszczanie zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli, mając na koncie 5 punktów. Zawiercianie są na dziesiątej pozycji z 3 oczkami. W drużynie z Zawiercia doszło do sporych zmian kadrowych w porównaniu z poprzednim sezonem. Przede wszystkim posadę trenera objął Mark Lebiediew.

 

Dużą niespodzianką było zakontraktowanie Oliega Achrema, który przez wiele sezonów reprezentował barwy Asseco Resovii. Na pozycję atakującego ściągnięto Mateusza Malinowskiego. Sporo znajomych twarzy zobaczymy na parkiecie w hali Łuczniczka, którzy w przeszłości grali w Bydgoszczy - przyjmujący Marcin Waliński, rozgrywający Michał Masny, środkowy Krzysztof Rejno oraz libero Krzysztof Andrzejewski.

 

Bilans pojedynków między ekipami wynosi 1:1. Dla ekipy z Zawiercia to dopiero drugi sezon w PlusLidze. W poprzednim sezonie obie drużyny wygrały na własnym parkiecie 3:0.

 

Transmisja meczu Chemik Bydgoszcz - Aluron Virtu Warta Zawiercie na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.