– Było bardzo zimno, a rekordowe temperatury pamiętam najbardziej. Ogromna ilość lotów, chyba pięćdziesiąt w ciągu sezonu. Nieustanne podróże i mało czasu na treningi. Tak naprawdę to była dobra szkoła życia – powiedział były reprezentant Polski o sezonie spędzonym w lidze rosyjskiej.

 

W latach 2013–2014 Winiarski reprezentował barwy Fakieł Nowy Urengoj, w którym zetknął się z Spiridonowem – siatkarzem, który zasłynął dzięki kontrowersyjnemu zachowaniu i wpisom w mediach społecznościowych w których atakował Polskę. "Winiar" z popularnym "Spirikiem" dzielił nawet pokój.

 

- Nie miałem z nim nigdy problemów w pokoju. Był postacią bardzo śmieszną i pozytywną – przyznał Winiarski. - Nigdy tego nie odkryłem i nie wiem, czy on to robi dla zabawy, czy on po prostu taki jest i ma dwie twarze. Jedno jest pewne, jest osobą bardzo kontrowersyjną i często nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, co robi i mówi. Myślę, że to jest taki typ człowieka, który najpierw mówi, a potem myśli - dodał drugi trener PGE Skry Bełchatów.

 

Rozmowa w załączonym materiale wideo.