Wisła Płock uratowała remis rzutem na taśmę. Pech Czerwińskiego

W meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała z Piastem Gliwice 1:1 (0:0). Śląski zespół jest jedynym w najwyższej klasie rozgrywek, który w każdym meczu zdobył przynajmniej jedną bramkę. Tym razem uczynił to Piotr Parzyszek. Drugiego gola w Płocku strzelił... także piłkarz Piasta. W doliczonym czasie gry Jakub Czerwiński wbił piłkę do własnej bramki.

Przed płocką publicznościa debiutował Kibu Vicuña. Hiszpański trener drugi raz w tym sezonie musi zadowolić się remisem, jednak w odróżnieniu o spotkania z Zagłębiem Lubin, tym razem powinien być z niego zadowolony. W 12. kolejce płocczanie prowadzili bowiem 3:1 i pozwolili sobie wyrwać zwycięstwo, w sobotę długo gonili rywala i ostatecznie dopięli swego.

Wiślacy prowadzili grę i dłużej utrzymywali sie przy piłce, jednak nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Piasta, którego piłkarze liczyli na błędy gospodarzy i nastawili się na grę z kontry. Kilka razy mogli objąć prowadzenie, ale na wysokości zadania stawał Thomas Dähne. W 17. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Makiem, tuż przed przerwą, w identycznej sytuacji okazał się lepszy od  Joela Valencii.

Gospodarze najlepsze okazje mieli po sttrzałach zza pola karnego. Szmatuły nie zaskoczyli jednak ani Giorgi Merebashvili, ani Ricardinho.

Piast strzelił gola w 61. minucie. Po uderzeniu Thomasa Hateley'a kierunek lotu piłki zmienił Adrian Parzyszek, a to kompletnie zmyliło  Dähne. Wisła uparcie dążyła do wyrównania, goście do podwyższenia prowadzenia. Piłkarze obu ekip grali jednak nieskutecznie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry rzut wolny wykonał Semir Stilic, a fatalnie w polu karnym zachował się Jakub Czerwiński. Próbując wybić piłkę, pięknym, ale przypadkowym strzałem pokonał swojego bramkarza. Goście twierdzili, że obrońca był faulowany, ale po wideoweryfikacji VAR gol został uznany.

Wisła Płock - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: Czerwiński 90+2 (s) - Parzyszek 61

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała, Alan Uryga, Marcin Warcholak (46. Patryk Stępiński) - Nico Varela (65. Karol Angielski), Dominik Furman, Damian Rasak, Damian Szymański - Giorgi Merebaszwili (76. Semir Stilic), Ricardinho

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Mateusz Mak (86. Marcin Pietrowski), Tomasz Jodłowiec, Piotr Parzyszek (72. Michal Papadopulos), Tom Hateley, Aleksander Jagiełło (66. Jorge Felix) - Joel Valencia

Żółte kartki: Merebaszwili, Furman - Papadopulos.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 2 412.