Ajax Amsterdam górą w De Klassieker!

Piłkarze Ajaksu Amsterdam mają powody do zadowolenia. W niedzielę pokonali przed własną publicznością Feyenoord Rotterdam 3:0 w De Klassieker!

Gospodarze przez większą część meczu grali w przewadze. W 5. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jerry St. Juste, który wyprostowaną nogą zaatakował Nicolasa Tagliafico. Początkowo Bjoern Kuipers wyciągnął żółty kartonik, jednak chwilę później po użyciu systemu VAR zmienił zdanie...

W 22. minucie było 1:0 dla Ajaksu Amsterdam w czym największą zasługę miał bramkarz Justin Bijlow. Chociaż wydawało się, że nie będzie miał problemów ze złapaniem piłki po strzale Frankie'ego de Jonga z linii pola karnego, to futbolówka wylądowała w siatce! Jeszcze przed przerwą, prawie z tego samego miejsca, uderzył Hakim Ziyech i było już 2:0.

Przewaga podopiecznych Erika ten Haga nie podlegała dyskusji. Pod koniec spotkania kropkę nad "i" postawił Dusan Tadić, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Davida Neresa.

Było to 85. zwycięstwo Ajaksu Amsterdam w De Klassieker. Piłkarze z Rotterdamu czekają na wyjazdowe zwycięstwo w tej rywalizacji od 28 sierpnia 2005 roku. Triumfowali wówczas 2:1.

Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam 3:0 (2:0)

Bramki: Bijlow 22 (s), Ziyech 41, Tadić 80

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico – Lasse Schoene (46. David Neres), Donny van de Beek, Frenkie de Jong – Hakim Ziyech, Kasper Dolberg (64. Klaas-Jan Huntelaar), Dusan Tadić

Feyenoord Rotterdam: Justin Bijlow – Jerry St. Juste, Eric Botteghin, Jan-Arie van der Heijden, Calvin Verdonk – Jordy Clasie, Robin van Persie (47. Bart Nieuwkoop), Tonny Vilhena – Steven Berghuis, Nicolai Joergensen (88. Dylan Vente), Jens Toornstra (66. Sam Larsson)

Żółte kartki: Mazraoui – Toornstra, Berghuis

Czerwona kartka: St. Juste (5, za faul)