Kolejne zwycięstwo Paris Saint-Germain. Tym razem w Marsylii

Piłkarze Paris Saint-Germain podtrzymali zwycięską passę w ekstraklasie francuskiej. W Marsylii, w ostatnim meczu 11. kolejki, pokonali drużynę Olympique 2:0. W tym sezonie obrońcy tytułu nie stracili jeszcze punktu.

Pierwszego gola strzelił w 65. minucie najlepszy młody zawodnik tegorocznych mistrzostw świata w Rosji Kylian Mbappe. Po podaniu Angela di Marii wygrał pojedynek biegowy z Boubacarem Kamarą i nie dał szans Steve'owi Mandandzie. 19-latek pojawił się na boisku trzy minuty wcześniej, zmieniając Kameruńczyka Maxima Choupo-Motinga.

Wynik ustalił w 92. minucie Niemiec Julian Draxler.

PSG odniósł w 11 kolejkach 11 zwycięstw, choć po raz pierwszy w tym sezonie nie strzelił rywalom co najmniej trzech goli. Już przed tygodniem zapisał się w historii jako pierwszy zespół, który w 10 kolejkach wywalczył komplet punktów. Teraz paryżanie śrubują rekord, mając znakomity bilans bramkowy 39-6.

W tabeli PSG wyprzedza o osiem punktów drużynę Lille oraz o 11 Montpellier.

W sobotę AS Monaco zremisowało na własnym boisku z Dijon 2:2, a punkt uratował gospodarzom w 78. minucie Kamil Glik. Znany przed laty piłkarz i początkujący trener Thierry Henry na razie nie odmienił drużyny z Księstwa, która nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

41-letni Henry przejął ubiegłorocznego mistrza Francji dwa tygodniu temu, ale w trzech meczach nie odniósł jeszcze zwycięstwa. W debiucie przegrał ze Strasbourgiem 1:2, a później zremisował z FC Brugge 1:1 w Lidze Mistrzów.

Monaco nie doznało co prawda piątej z rzędu ligowej porażki, ale remis na niewiele się zdał. Siedem punktów wystarcza obecnie jedynie do przedostatniego, 19. miejsca. A mogło być jeszcze gorzej, gdyż mające taki sam dorobek Guingamp w samej końcówce straciło gola na 1:1 ze Strasbourgiem i nadal zamyka tabelę.