Leicester City potwierdziło śmierć właściciela w katastrofie śmigłowca. Wśród ofiar Polka

Piłka nożna
Leicester City potwierdziło śmierć właściciela w katastrofie śmigłowca. Wśród ofiar Polka
fot. PAP/EPA

Klub piłkarski Premier League Leicester City potwierdził w niedzielę wieczorem, że właściciel "Lisów" Vichai Srivaddhanaprabha był wśród pięciu ofiar sobotniej katastrofy swojego śmigłowca w pobliżu stadionu King Power Stadium w Leicester. Zginęła także Polka.

"Z najgłębszym żalem i złamanym sercem potwierdzamy, że nasz prezes Vichai Srivaddhanaprabha był pośród tych, którzy tragicznie stracili życie w sobotni wieczór po tym, jak helikopter wiozący jego i cztery inne osoby rozbił się w pobliżu King Power Stadium. Żadna z pięciu osób na pokładzie nie przeżyła (wypadku)" - napisano.

 

"Myśli wszystkich pracowników klubu są przede wszystkim z rodziną Srivaddhanaprabha i wszystkich osób, które były na pokładzie podczas tej niewyobrażalnej straty" - dodano.

 

Według oświadczenia policji hrabstwa Leicestershire, pozostałymi ofiarami była dwójka współpracowników - Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare - oraz pilot Eric Swaffer i pasażerka Izabela Lechowicz, która sama także była doświadczonym pilotem i instruktorem lotnictwa. Formalna identyfikacja zmarłych dopiero nastąpi, ale policja już potwierdziła ich tożsamość.

 

W marcu br. Lechowicz znalazła się w grupie 18 Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, które zostały wybrane przez polską ambasadę w Londynie w ramach plebiscytu #Polka100 zorganizowanego z okazji 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

 

Policja podkreśliła, że rodziny Polki i pilota Erica Swaffera poprosiły o uszanowanie ich prywatności i zaapelowały o to, aby media nie próbowały się z nimi kontaktować.

 

Władze Leicester zapowiedziały jednocześnie, że we wtorek na stadionie zostanie wystawiona księga kondolencyjna, do której będą mogli wpisywać się kibice drużyny. Zdecydowano także o przełożeniu zaplanowanego na ten sam dzień meczu Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup) z Southampton.

 

Tajlandczyk Srivaddhanaprabha kupił Leicester City FC za 39 milionów funtów w 2010 roku, przejmując drużynę jeszcze w drugiej lidze, Championship. W 2016 roku doprowadził klub do mistrzostwa Anglii, co jest uznawane za jedno z najbardziej zaskakujących rozstrzygnięć w historii ligi.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze