NBA: Lue nie jest już trenerem Cavaliers

Koszykówka
NBA: Lue nie jest już trenerem Cavaliers
fot. PAP

Szósta porażka z rzędu Cleveland Cavaliers, tym razem przed własną publicznością z Indiana Pacers 107:119, sprawiła, że pracę stracił trener Tyronn Lue - poinformował klub. Tymczasowym szkoleniowcem będzie jego dotychczasowy asystent Larry Drew.

Lue był trenerem od stycznia 2016 roku, gdy zastąpił Davida Blatta i w debiutanckim sezonie doprowadził "Kawalerzystów" do

mistrzostwa. Miał pracować do 2021 roku, a jego pięcioletni kontrakt opiewał na 35 mln dolarów.

 

- Decyzja była bardzo trudna, szczególnie biorąc pod uwagę to, czego dokonał w ostatnich czterech sezonach. Szanujemy i mamy dla niego największy podziw nie tylko jako szkoleniowca, ale i osoby. Dziękujemy mu za wszystko i życzymy powodzenia. W tym układzie (nowym składzie ekipy ) potrzebna była zmiana - powiedział dyrektor generalny Cavaliers Koby Altman.

 

Lue jest według espn.com czwartym szkoleniowcem w historii, który został zwolniony po tym, jak poprowadził zespół do finału. Poprzednio takiego losu doświadczyli Blatt (Cavaliers 2015), Byron Scott (New Jersey Nets 2003) i Eugene Shue (Philadelphia 76-ers 1977).

 

Cavaliers, finaliści czterech ostatnich sezonów i triumfatorzy w 2016 roku, nie mogą złapać odpowiedniego rytmu po tym jak latem do Los Angeles Lakers odszedł gwiazdor NBA i lider drużyny LeBron James. To ich najgorszy początek rozgrywek od 1995 roku, kiedy przegrali siedem pierwszych spotkań. 

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze