Polacy za granicą: Bramki Glika, Wszołka, Kądziora, Świerczoka i Stępińskiego

W miniony weekend kilku z Polaków dało powody do radości swoim zagranicznym klubom. Paweł Wszołek zdobył decydującą bramkę dla Queens Park Rangers w meczu z Aston Villą (1:0). Kamil Glik swoim golem uratował remis AS Monaco z Dijon (2:2) Honorowe trafienie dla Chievo Werona zdobył Mariusz Stępiński, jego drużyna przegrała z Cagliari Calcio (1:2).

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą meczową z Newcastle (0:0)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) - 90 minut w meczu z Millwall (0:3), 90 minut w meczu z Leeds (0:2)
Artur Boruc (Bournemouth) - na ławce w meczu z Fulham (3:0)
Łukasz Fabiański (West Ham) - 90 minut w meczu z Leicester (1:1)
Kamil Grosicki (Hull City) - 72 minuty w meczu z Bolton (1:0), 90 minut w meczu z Bristol City (0:1)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - 90 minut i bramka w meczu z Aston Villa (1:0), 90 minut i asysta w meczu z Sheffield Wednesday (3:0)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) - poza kadrą meczową z Sheffield Wednesday
Krystian Bielik (Charlton Athletic) - 45 minut w meczu z Rochdale (0:1), wszedł w 88. minucie w meczu z Oxford Utd (1:1)
Mateusz Klich (Leeds) - 90 minut i asysta w meczu z Nottingham (1:1), 90 minut w meczu z Ipswich Town (2:0)
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - 81 minut w meczu z Hull (0:1), na ławce w meczu z Nottingham (0:3)

BELGIA

Jakub Piotrowski (KRC Genk) - 45 minut w meczu z Standard Liege (1:1), wszedł w 75. minucie meczu z Besiktasem i zdobył bramkę (4:2)
Bartosz Kapustka (OH Leuven) - poza kadrą meczową z Beerschot (1:0)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - 45 minut w meczu z Septemwri (4:1), wszedł w 62. minucie meczu z AEK Larnaka (1:1)
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) - 45 minut i bramka w meczu Septemwri (4:1), wszedł w 84. minucie meczu z AEK Larnaka (1:1)

CHINY

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut w meczu z Chongqing Lifan (1:2)

CHORWACJA

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - 90 minut, bramka i asysta w meczu z Slaven (2:0), wszedł w 73. minucie meczu z Spartakiem Trnawa (2:1)
Łukasz Zwoliński (Gorica) - poza kadrą meczową z Zapresic

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) - mecz w poniedziałek z Midtjylland

FRANCJA

Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut i bramka w meczu z Dijon (2:2), 90 minut w meczu z Club Brugge (1:1)
Igor Lewczuk (Bordeaux) - poza kadrą meczową z Nice, cały mecz z Zenitem (1:2)
Rafał Kurzawa (Amiens) - wszedł w 79. minucie w meczu z Nantes (1:2)

HOLANDIA

Filip Bednarek (sc Heerenveen) - na ławce w meczu z AZ Alkmaar (3:2)
Karol Niemczycki (NAC Breda) - na ławce w meczu z Den Haag (1:1)

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - poza kadrą meczową z Fortuną (3:0)
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) - 90 minut w meczu z Dynamem (0:0)
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) - na ławce w meczu z Wolfsburgiem (0:3)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut i asysta w meczu z Mainz (2:1), 84 minuty i bramka w meczu z AEK (2:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu z Herthą (2:2), 90 minut w meczu z Atletico Madryt (4:0)
Waldemar Sobota (St. Pauli) - poza kadrą meczową z Kiel (0:1)

ROSJA

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu z Jenisej (3:0), 90 minut w meczu z FC Porto (1:3)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - poza kadra meczową z Jenisej (3:0), poza kadrą meczową z FC Porto (1:3)
Maciej Wilusz (FK Rostów) - 90 minut w meczu z Anży (1:0)

TURCJA

Jarosław Jach (Rizespor) - mecz w poniedziałek
Łukasz Szukała (Ankaragucu) - poza kadrą meczową z Fenerbahce (3:0)
Jakub Kosecki (Adana Demirspor) - 90 minut w meczu z Umraniyespor (1:2)
Adam Stachowiak (Denizlispor) - 90 minut w meczu z Altay (3:1)

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu z Karpaty Lwów (0:1), 90 minut i bramka w meczu z Rennes (2:1)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu z AC Milan (2:3)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu z AC Milan (2:3)
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) – wszedł w 61. minucie meczu z AC Milan (2:3)
Thiago Cionek (SPAL 2013) – 58 minut w meczu z Frosinone (3:0)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – na ławce w meczu z Torino (1:1)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – wszedł w 81. minucie meczu z Cagliari (1:2)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – bramka i 90 minut w meczu z Cagliari (1:2)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Bologną (2:2)
Arkadiusz Milik (Napoli) – 56 minut w meczu z AS Romą (1:1), wszedł w 84. minucie meczu z PSG (2:2)
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł w 75. minucie meczu z AS Romą (1:1), wszedł w 53. minucie meczu z PSG (2:2)
Bartosz Salamon (Frosinone) – na ławce w meczu ze Spal (3:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w meczu Empoli (2:1), 90 minut w meczu z Manchesterem United (1:0)
Arkadiusz Reca (Atalanta) – poza kadrą meczową z Parmą (3:0)
Michał Marcjanik (Empoli) – na ławce w meczu z Juventusem (1:2)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – 90 minut w meczu z Udinese (2:2)
Tomasz Kupisz (Ascoli) – na ławce w meczu z Livorno (0:1)
Radosław Murawski (Palermo) – wszedł w 78. minucie meczu z Wenecją (1:1)
Przemysław Szymiński (Palermo) – na ławce w meczu z Wenecją (1:1)
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – poza kadrą meczową z Genoą (2:2)