MŚ w boksie: Siedem Polek wystąpi w Indiach

Sporty walki
MŚ w boksie: Siedem Polek wystąpi w Indiach
fot. PAP

Siedem polskich pięściarek wystąpi w mistrzostwach świata, które 15 listopada rozpoczną się w Delhi. Od dwóch miesięcy trenerką kadry jest Karolina Michalczuk, która w 2016 roku w stolicy Indii została wicemistrzynią globu. Złoty medal MŚ zdobyła dwa lata później w Chinach.

- W składzie reprezentacji znalazły się Sandra Drabik w wadze 51 kg, Sandra Kruk 57 kg, Kinga Szlachcic 60 kg, Natalia Barbusińska 64 kg, Karolina Koszewska 69 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg i Agata Kaczmarska 81 kg - powiedziała 38-letnia Michalczuk, najbardziej utytułowana polska zawodniczka w boksie amatorskim; mistrzyni i wicemistrzyni świata oraz dwukrotna mistrzyni Europy, także w jej dorobku są dwa srebrne medale ME. Stawała ponadto na najniższym stopniu podium mistrzostw kontynentu oraz globu.

 

Michalczuk prowadzi kadrę narodową od dwóch miesięcy. W trenerskim debiucie Polki wygrały z Francją 16:4 w towarzyskim meczu w Bytomiu.

 

- Do Indii udajemy się 8 listopada, a start w mistrzostwach świata poprzedzi tygodniowe zgrupowanie. Mam miłe wspomnienia z tego kraju i wierzę, że wrócimy z co najmniej jednym medalem - stwierdziła trenerka.

 

Najbardziej doświadczonymi pięściarkami w ekipie biało-czerwonych są 36-letnia Koszewska i 30-letnia Drabik. Kilkanaście lat temu Koszewska (pod panieńskim nazwiskiem Łukasik) wywalczyła złoto i srebro oraz brąz ME, zaś potem była zawodową mistrzynią świata. Zdecydowała się jednak na powrót na ringi olimpijskie. Z kolei Drabik ma w dorobku m.in. srebrny i brązowe krążki ME, a z powodzeniem występowała także w kickboxingu.

AZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze