Neymar zgadza się z ukaraniem Mbappe: Musi szanować...

Dość niespodziewanie Kylian Mbappe rozpoczął hit Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain na ławce rezerwowych. Decyzją Thomasa Tuchela nie był jednak zdziwiony Neymar, który przyznał, że piłkarze muszą szanować rozkład przygotowany przez trenera.

Mbappe wraz z Adrienem Rabiotem minimalnie spóźnili się na odprawę przedmeczową. Tuchel nie zastosował taryfy ulgowej wobec swoich gwiazd, wysyłając jasny przekaz drużynie. Obaj piłkarze usiedli na ławce rezerwowych, a ich miejsce zajęli Eric Maxim Choupo-Moting oraz Julian Draxler. Dwójka wielkich nieobecnych pojawiła się na boisku dopiero w drugiej połowie, a Mbappe zaledwie po trzech minutach zdobył bramkę na 1:0 dla PSG.

Decyzję trenera Tuchela doskonale rozumie Neymar.

- To sprawa ich i szkoleniowca. Muszą respektować harmonogram, a tego nie zrobili. Wiedzą, że są świetnymi piłkarzami, ważnymi dla naszej drużyny, a bez nich cierpieliśmy. Koniec końców Kylian wszedł i wygrał nam mecz - przyznał.

Tuchel dodał, że nie była to łatwa decyzja, ale musiał się tak zachować.