Parke oficjalnie w FEN!

Sporty walki

Stało się to, o czym mówiło się w ostatnich tygodniach! Norman Parke (25-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) w przyszłym roku stoczy walkę dla Fight Exclusive Night. Informację potwierdził prezes Paweł Jóźwiak.

"Stormin" w przeszłości rywalizował m.in. w UFC, gdzie stoczył dziewięć pojedynków. Po porażce z Rustamem Khabilovem opuścił szeregi amerykańskiego giganta, stopniowo odbudowując pozycję na europejskiej scenie MMA. To zaowocowało stoczeniem trzech pojedynków dla KSW. To on jako pierwszy sprawił problemy niepokonanemu Mateuszowi Gamrotowi, a według wielu osób to właśnie Irlandczyk z Północy wygrał ich pierwszą konfrontację.

 

Wydawało się, że będzie kontynuował karierę w Bellatorze, ale na skutek problemów z wizą musiał nieco zmienić plany. Na pomoc przybył mu prezes FEN Paweł Jóźwiak.

 

- Negocjacje były długie. One nigdy nie są łatwe. Finalnie dogadaliśmy się, podpisaliśmy kontrakt, dostał od nas zaliczkę. Zgodnie z jego życzeniem będzie bił się w styczniu w limicie umownym do 74 kilogramów - przyznał Jóźwiak.

 
Prowadzącego Macieja Turskiego taka odpowiedź nie zadowoliła. - To będzie limit między kategoriami lekką a półśrednią. Skąd taka decyzja? - zapytał.

 

- To była osobista decyzja Normana, ale nie wykluczał kategorii półśredniej - stwierdził prezes FEN.

Parke pierwszą walkę dla organizacji stoczy 12 stycznia w Lubinie na FEN 23.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze