Trener Śląska: Pamiętamy ostatnią porażkę w Bytowie

Piłka nożna
Trener Śląska: Pamiętamy ostatnią porażkę w Bytowie
fot. Cyfra Sport

Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski przed meczem z pierwszoligową Bytovią Bytów w 1/16 Pucharu Polski zapowiedział, że wystawi najsilniejszy skład. - Pamiętamy ostatnią wysoką porażkę w Bytowie – dodał.

Wrocławianie w Pucharze Polski rywalizowali z Bytovią dwa lata temu i przegrali wówczas 0:3. Chociaż Pawłowski nie był wówczas trenerem "Wojskowych", przyznał w telewizji klubowej Śląska, że pamięta tamtą porażkę.

 

- Pamiętamy ostatnią wysoką porażkę w Bytowie i nie chcemy, aby się powtórzyła. Jest to dla nas bardzo ważne spotkanie, dlatego pełna koncentracja i na pewno wystawimy najsilniejszy skład. Będzie kilka zmian, m.in. w bramce wystawimy Kubę Wrąbla, ale nie będzie rewolucji. Bardzo poważnie traktujemy przeciwnika. Oczekuję od zespołu dobrej gry i zwycięstwa – dodał.

 

Z tamtej drużyny Śląska już niewielu piłkarzy zostało. Szansę na rewanż będzie miał co najwyżej Piotr Celeban i ewentualnie Kamil Dankowski, ale kontuzja raczej mu na to nie pozwoli.

 

- Na pewno tamta porażka będzie miała znaczenie psychologiczne, ale na plus. Wiemy bowiem, jak to jest dobry i groźny przeciwnik, zwłaszcza na własnym boisku, na małym kameralnym stadionie i nie najlepszej murawie do grania. Ten wynik sprzed dwóch lat sprawi, że moi piłkarze na pewno nie zlekceważą przeciwnika – zapewnił Pawłowski.

 

We wcześniejszej rundzie Pucharu Polski Śląsk pokonał na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:0, a Bytovia wyeliminowała Elanę Toruń wygrywając na boisku rywala 3:1.

 

Początek spotkania Bytovia – Śląsk we wtorek o godz. 14:45 w Polsacie Sport. 

AZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze