Wielka gra Rakowa Częstochowa! Lech Poznań za burtą Pucharu Polski

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali z Lechem Poznań 1:0. Lider tabeli Fortuna 1 Ligi sprawił niespodziankę i wyeliminował przeżywającą kryzys drużynę z ekstraklasy.

Piłkarze Rakowa przystąpili do pucharowego starcia kilka dni po ligowym zwycięstwie w meczu na szczycie z Sandecją Nowy Sącz. Lech przyjechał do Częstochowy w nieco gorszych nastrojach – w sobotę przegrał na wyjeździe 0:3 z Pogonią Szczecin. Słabszą dyspozycję poznaniaków potwierdziły już pierwsze fragmenty pucharowego starcia. W 3. minucie, przy biernej postawie obrońców "Kolejorza" Maciej Domański wyłożył piłkę do Miłosza Szczepańskiego, który popisał się przepięknym uderzeniem z okolicy 25. metra i otworzył wynik meczu.

W kolejnych minutach gospodarze przycisnęli, na bramkę Lecha sunął atak za atakiem. Przypadkowy obserwator mógłby być zaskoczony faktem, że Lech jest drużyną z elity, a Raków reprezentuje zaplecze ekstraklasy. To podopieczni trenera Marka Papszuna prezentowali lepszą jakość gry, organizację w obronie i konstruowali kolejne akcje. W kilku przypadkach zabrakło skuteczności, a przyjezdnym dopisywało szczęście. Tak było choćby w 15. minucie, gdy Sebastian Musiolik, po dobrym dośrodkowaniu nie zdążył dołożyć nogi tuż przed bramką, albo sześć minut później, gdy Jasmin Burić popisał się świetną interwencją po kapitalnym strzale z pierwszej piłki w wykonaniu Macieja Domańskiego.

Lech doszedł do głosu w ostatnim kwadransie. Motorem napędowym ekipy z Poznania był Maciej Gajos, szanse mieli Pedro Tiba oraz Dioni. Ta końcówka mogła rozbudzić wśród poznańskich kibiców nadzieje na lepszą grę w drugiej połowie. Nic z tego – w tej części gry dominowali gospodarze. Poznaniacy mieli pod własną bramką sporo szczęścia, a w 72. minucie pomogła im decyzja arbitrów VAR. Szczepański wykończył świetną akcję gospodarzy strzałem z najbliższej odległości, ale sędziowie dopatrzyli się faulu Arkadiusza Kasperkiewicza we wcześniejszej fazie tej akcji.

Ta sytuacja wcale nie uskrzydliła poznaniaków. Nie mieli oni w tym dniu argumentów, by zdobyć wyrównującą bramkę, a piłkarze z Częstochowy zdołali dowieźć przewagę do końca.

1/16 finału Pucharu Polski:

Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:0 (1:0)

Raków: Jakub Szumski – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Piotr Malinowski (67. Daniel Bartl), Marcin Listkowski, Petr Schwarz, Patryk Kun, Miłosz Szczepański (82. Adam Radwański), Sebastian Musiolik, Maciej Domański (90. Karol Mondek).

Lech: Jasmin Burić – Robert Gumny, Dimitris Goutas, Thomas Rogne, Vernon De Marco, Wołodymyr Kostewycz, Łukasz Trałka (74. Kamil Jóźwiak), Maciej Gajos (70. Mihai Radut), Pedro Tiba, Dioni (65. Joao Amaral), Christian Gytkjaer.

Bramka: 1:0 Miłosz Szczepański (3).

Żółte kartki: Arkadiusz Kasperkiewicz (Raków), Wołodymyr Kostewycz, Łukasz Trałka (Lech).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 4 000.

Mecz zakończony
Raków
1:0
Lech
Zapis relacji
Relacja zakończona

['90+3] Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:0 (1:0) Koniec meczu! Raków pokonał Lecha i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski!

['90+2] Raków  – Lech 1:0 Rzut rożny dla gospodarzy.

['90+1] Raków  – Lech 1:0

Kontrowersyjna sytuacja i nieuznany gol dla Rakowa (WIDEO):

['90] Raków  – Lech 1:0 Trzy minuty doliczył arbiter.

['90] Raków  – Lech 1:0 Maciej Domański schodzi z boiska, za niego Karol Mondek

['85] Raków  – Lech 1:0 Akcja Arkadiusza Kasperkiewicza zakończona niecelnym strzałem.

['81] Raków  – Lech 1:0 Schodzi zdobywca bramki Miłosz Szczepański, za niego Adam Radwański.

['78] Raków  – Lech 1:0 Piłkarzy Rakowa nie zdeprymowała nieuznana bramka, wciąż utrzymują przewagę.

['76] Raków  – Lech 1:0 Kamil Jóźwiak za Łukasza Trałkę w Lechu.

['72] Raków  – Lech 1:0 Nie ma gola!!! Miłosz Szczepański strzałem z najbliższej odległości wykończył świetną akcję gospodarzy, ale po skorzystaniu z systemu VAR arbiter nie uznał gola. Arkadiusz Kasperkiewicz faulował w pierwszej fazie tej akcji, za co otrzymał żółtą kartkę.

['71] Raków  – Lech 1:0 Łukasz Trałka ukarany żółtą kartką za faul.

['70] Raków  – Lech 1:0 Petr Schwarz powstrzymał kontrę Joao Amarala. W ekipie Lecha za Macieja Gajosa wszedł Mihai Radut.

['67] Raków  – Lech 1:0 Kolejny rzut rożny dla Rakowa. Za Piotra Malinowskiego w ekipiegospodarzy wszedł Daniel Bartl.

['66] Raków  – Lech 1:0 Strzał Macieja Domańskiego zablokowany przez obrońców Lecha. Rzut rożny dla gospodarzy.

['65] Raków  – Lech 1:0 Zmiana w Lechu: Joao Amaral za Dioniego.

['60] Raków  – Lech 1:0 Jasmin Burić znów udanie interweniował po wrzutce gospodarzy w pole karne.

['56] Raków  – Lech 1:0 Kolejna szansa dla gospodarzy, ale bramkarz Lecha przeciął dośrodkowanie Piotra Malinowskiego.

['53] Raków  – Lech 1:0 Ostatnie minuty toczą się na połowie Lecha. Znów przewagę uzyskali gospodarze.

['51] Raków  – Lech 1:0 Wołodymyr Kostewycz ukarany żółtą kartką za faul.

['50] Raków  – Lech 1:0 Obrońcy Lecha zatrzymali szarżę Piotra Malinowskiego.

['48] Raków  – Lech 1:0 Przysnęli obrońcy Lecha, ale gospodarze nie zdołali wykorzystać kontry.

['46] Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:0 Rozpoczynamy drugą połowę!

['45] Raków – Lech 1:0 Dobra akcja Macieja Gajosa i zagranie Dioniego wzdłuż bramki Rakowa to ostatni akcent pierwszej połowy. Piłkarze z Częstochowy schodzą do szatni z minimalną przewagą.

['42] Raków – Lech 1:0 Kolejny błąd obrońców Lecha, ale zdołali zatrzymać szarżę rywali przed polem karnym.

['38] Raków – Lech 1:0 Kolejna dobra akcja Rakowa i znów nieudane dośrodkowanie Piotra Malinowskiego

['36] Raków – Lech 1:0 Jakub Szumski interweniował po strzale Dioniego.

['35] Raków – Lech 1:0 Piłkarze Lecha doszli do głosu w ostatnich minutach. Kolejny rzut rożny po tym, jak obrońcy gospodarzy przecięli wrzutkę z wolnego.

['31] Raków – Lech 1:0

A to piękna bramka Rakowa na 1:0 (WIDEO):

['30] Raków – Lech 1:0 Wreszcie bardzo dobra akcja Lecha. Świetne podanie Macieja Gajosa do Dioniego i udana interwencja bramkarza Rakowa.

['25] Raków – Lech 1:0  Piłkarze Rakowa domagali się rzutu karnego po tym, jak Jasmin Burić powstrzymał w polu karnym Patryka Kuna. Arbiter nie podyktował jednak jedenastki, a powtórki potwierdziły, że faulu nie było.

['21] Raków – Lech 1:0 Jasmin Burić świetną interwencją uratował gości po kapitalnym strzale z pierwszej piłki w wykonaniu Macieja Domańskiego.

['18] Raków – Lech 1:0 Kolejna dobra akcja piłkarzy Rakowa, zakończona jednak nieudanym dośrodkowaniem Piotra Malinowskiego

['15] Raków – Lech 1:0 Powinno być 2:0! Gospodarze rozklepali obronę rywali, ale Sebastian Musiolik nie zdążył dołożyć nogi tuż przed bramką...

['12] Raków – Lech 1:0 Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, dobrze ustawieni piłkarze Lecha po wrzutce Macieja Domańskiego.

['9] Raków – Lech 1:0 Atak za atakiem sunie na bramkę Lecha. Tym razem poznaniacy mieli szczęście - nikt nie zamknął dobrego dośrodkowania.

['5] Raków – Lech 1:0 Gospodarze przycisnęli, a piłkarze Lecha bezradni w pierwszych minutach. Sebastian Musiolik w dobrej sytuacji główkował wprost w bramkarza.

['3] Raków – Lech 1:0 GOL!!! Miłosz Szczepański popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu! Przymierzył z okolicy 25. metra. Fatalne zachowanie obrońców Lecha...

['1] Raków Częstochowa – Lech Poznań 0:0 Rozpoczynamy mecz 1/16 finału Pucharu Polski.

Spotkanie Raków Częstochowa – Lech Poznań w Polsacie Sport komentują Mateusz Borek i Paweł Golański.

Huragan Morąg – Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Mateusz Młyński 71.

W 1/16 finału PP rozstrzygnięto już dwie konfrontacje:

Bytovia Bytów – Śląsk Wrocław  0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Damian Gąska (38), 0:2 Mateusz Oszmaniec (43–samobójcza), 0:1 Damian Gąska (82).

Puchar Polski: Raków Częstochowa - Lech Poznań. Transmisja w Polsacie Sport

W jednym z najciekawszych starć 1/16 Pucharu Polski Raków Częstochowa zmierzy się z Lechem Poznań. Czy lider Fortuna 1 Ligi zdoła zatrzymać jedną z czołowych ekip Lotto Ekstraklasy? Transmisja meczu Raków Częstochowa - Lech Poznań w Polsacie Sport. Jeśli można wskazać wyraźnego faworyta do awansu do ekstraklasy, to jest to właśnie Raków.

Witamy w relacji na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski Raków Częstochowa – Lech Poznań. Początek spotkania o godzinie 17.45, początek transmisji od 17.30.