Puchar Polski: Trener Miedzi Legnica uważa, że jego drużyna jest faworytem

Piłka nożna
Puchar Polski: Trener Miedzi Legnica uważa, że jego drużyna jest faworytem
fot. PAP

Trener piłkarzy Miedzi Legnica Dominik Nowak przed meczem z drugoligowym GKS Bełchatów w 1/16 finału Pucharu Polski powiedział, że liczy na pewne zwycięstwo swojej drużyny. „Jesteśmy faworytem i chcemy pokazać charakter oraz chęć zwycięstwa” – dodał.

W meczu z GKS zespół trenera Nowaka będzie walczył nie tylko o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale również o przełamanie słabej passy w ostatnich ligowych potyczkach. Szkoleniowiec przed wyjazdem do Bełchatowa na oficjalnej internetowej stronie klubu z Legnicy, nie ukrywał, że liczy w środę na pewne zwycięstwo swoich podopiecznych.

 

„Traktujemy ten mecz bardzo poważnie, bo chcemy wygrać Puchar Polski. Jesteśmy faworytem i chcemy pokazać charakter oraz chęć zwycięstwa. Mamy także zamiar powrotu do naszego stylu i jakości – to nasz główny cel w tym momencie. Traktujemy puchar bardzo poważnie” – dodał.

 

Problemem Miedzi w ostatnim czasie są nie tylko słabe wyniki, ale także kontuzje kluczowych zawodników. Do Rafała Augustyniaka, Omara Santany i Marquitosa dołączył Tomislav Bozic. Środkowego obrońcy zabrakło już w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław, który legniczanie przegrali aż 0:5.

 

„Sytuacja Tomiego zaczyna się poprawiać. Dziś mamy jeszcze przed sobą ostateczną diagnozę lekarską, która pokaże nam, czy skorzystamy z niego jeszcze w tej rundzie, czy już nie, jak to jest z pozostałymi kontuzjowanymi piłkarzami. Do treningów wrócił za to Mateusz Piątkowski i będzie do dyspozycji” – wyjaśnił Nowak.

 

Mimo problemów kadrowych szkoleniowiec beniaminka ekstraklasy zapowiedział, że nie zamierza kalkulować i wystawi najsilniejszy skład.

 

„Musimy zagrać o zwycięstwo w Bełchatowie, a później skupić się na regeneracji. Wystawimy najlepszą jedenastkę na dziś. Będą może dwie, trzy zmiany. Na pewno nie będzie tak, że wyjdzie skład złożony tylko z zawodników którzy nie grali ostatnio” – dopowiedział.

 

GKS we wcześniejszej rundzie wyeliminował pierwszoligową Garbarnię Kraków po rzutach karnych. Nowak zwrócił uwagę, że bełchatowianie bardzo mało tracą goli w tym sezonie (w lidze w 16 meczach tylko dziewięć).

 

„Chcemy wygrać, niezależnie ile. Dobrze gdyby wśród nas była chęć wysokiego, zdecydowanego zwycięstwa i dominacji nad przeciwnikiem. Z takim nastawieniem tam jedziemy” – zakończył Nowak.

 

Początek meczu GKS Bełchatów – Miedź w środę o godz. 18.30.

JZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie