Usyk - Bellew: Karta walk gali w Manchesterze

Sporty walki

10 listopada cały świat sportów walki wstrzyma na chwilę oddech. Do ringu w Manchesterze wyjdą bowiem Oleksandr Usyk i Tony Bellew, by stworzyć jedno z największych widowisk pięściarskich w historii. Będzie to dopiero druga walka, w której stawką będą aż cztery pasy mistrzowskie. Kto jeszcze wyjdzie do ringu tego wieczora?

Pojedynku Usyka (15-0, 11 KO) z Bellew (30-2-1, 20 KO) nie trzeba zbyt długo przedstawiać. Stawką starcia gigantów będą pasy WBC, WBA, IBF i IBO wagi junior ciężkiej, a kibice ostrzą sobie zęby na jedną z największych walk 2018 roku.
 
Usyk rozpoczął kolekcjonowanie pasów od zwycięstwa z Krzysztofem Głowackim (pas WBO) - to była dopiero jego dziesiąta profesjonalna walka. W kolejnych miesiącach Ukrainiec dołożył do tego czempionat WBC po wypunktowaniu Mairisa Briedisa w półfinale WBSS, zaś finałowa walka i zwycięstwo nad Muratem Gassijewem dało mu tytuły WBA i IBF. To właśnie reprezentant Ukrainy będzie faworytem pojedynku, jest też pierwszym pięściarzem w historii wagi cruiser, który dzierży wszystkie cztery najważniejsze pasy mistrzowskie.
 
Bellew nosił już pas WBC po pokonaniu Ilungi Makubu w 2016 roku, a teraz chciałby zdobyć je wszystkie. Brytyjczyk ma za sobą świetną serię dziesięciu kolejnych zwycięstw, a w wadze cruiser pozostaje niepokonany. To nie będzie jednak jedyna atrakcja tego wieczoru. Organizatorzy gali w Manchesterze zadbali o świetne towarzystwo.
 
W co-main evencie Anthony Crolla (33-6-3, 13 KO) zmierzy się z Daudem Yordanem (38-3, 26 KO) w oficjalnym eliminatorze do walki o tytuł mistrza wagi lekkiej WBA. Wcześniej kibice będą mogli obejrzeć popisy niepokonanych i niezwykle utalentowanych Josha Kelly'ego (7-0, 5 KO) czy Joe Cordiny (8-0, 6 KO).
 
Karta walk:
 
walka wieczoru
Oleksandr Usyk (15-0, 11 KO) vs Tony Bellew (30-2-1, 20 KO), 12 rund
o pasy mistrza świata WBC, WBA, IBF, IBO wagi junior ciężkiej
 
Anthony Crolla (33-6-3, 13 KO) vs Daud Yordan (38-3, 26 KO), 12 rund
eliminator do walki o mistrzostwo świata WBA wagi lekkiej
 

Ricky Burns (42-7-1, 15 KO) vs Scotty Cardle (23-2-1, 7 KO), 12 rund

 
Na gali wystąpią także Josh Kelly i Ryan Walsh, którzy oczekują na potwierdzenie rywali.
 
Transmisja gali w Manchesterze i walki Bellew - Usyk 10 listopada w Polsacie Sport.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie