Iaquinta skazany na dwa lata więzienia

Piłka nożna
Iaquinta skazany na dwa lata więzienia
fot. PAP

Były piłkarz reprezentacji Włoch Vincenzo Iaquinta, mistrz świata z 2006 roku, został skazany na dwa lata więzienia za nielegalne posiadanie broni palnej i udzielanie pomocy mafii kalabryjskiej - 'Ndranghecie. Prokurator żądał kary sześciu lat pozbawienia wolności.

Giuseppe, ojciec byłego piłkarza Juventusu, został skazany na 19 lat więzienia.

 

40-krotny reprezentant Włoch pochodzi z Crotone, jednego z większych miast Kalabrii, najdalej na południe wysuniętego regionu Półwyspu Apenińskiego.

 

Proces, który rozpoczął się w maju, dotyczył działalności 'Ndranghety w północnych Włoszech w regionie Emilia-Romania, a na ławie oskarżonych zasiadło blisko 150 członków mafii oraz osób udzielających pomocy przestępcom.

 

Iaquinta nie przyznał się do winy, a jego adwokat zapowiedział apelację.

 

- Oni zrujnowali moje życie za nic, ponieważ pochodzę z Kalabrii. Nic nie zrobiliśmy i nie mamy nic wspólnego z 'Ndraghetą - powiedział Iaquinta po wyjściu z sądu w Reggio-Emilia.

 

Akt oskarżenia dotyczył między innymi przeniknięcia struktur mafijnych do robót przy odbudowie po trzęsieniu ziemi w Emilii-Romanii w 2012 roku, a także próby wpłynięcia na wynik wyborów samorządowych

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze