LSK: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – drużyna bez trenera

Siatkówka
LSK: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – drużyna bez trenera
fot. PAP

Ze sporymi zmianami w składzie oraz wciąż bez pierwszego trenera do startu rozgrywek ekstraklasy przygotowują się siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Celem minimum jest uniknięcie barażu o utrzymanie – powiedział prezes klubu Mirosław Buszkiewicz.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu w ostrowieckim zespole doszło do wielu zmian i nie dotyczy to tylko składu drużyny. W czerwcu prezes KSZO Mariusz Rokita zrezygnował z pełnienia tej funkcji, na tym stanowisku zastąpił go Buszkiewicz.

 

Zmienił się również trener – Adama Grabowskiego zastąpił Maciej Bartodziejski, a na jego asystenta wyznaczono Jegora Pimahina. Pod koniec sierpnia Bartodziejski poinformował, że rezygnuje z prowadzenia zespołu, podając jako powód sprawy rodzinne. Wtedy pierwszym szkoleniowcem został Pimahin, a drugim trenerem Mateusz Janik.

 

Pod koniec września klub poinformował, że Białorusin co prawda rozpoczął przygotowania do sezonu, ale po ich wstępnej analizie zarząd postanowił zatrudnić trenera z większym doświadczeniem w pracy z zespołem Ligi Siatkówki Kobiet. We wtorek Buszkiewicz poinformował PAP, że prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z Dariuszem Daszkiewiczem, który w przeszłości prowadził już zespół KSZO, a w ostatnich latach trenował kieleckich siatkarzy oraz pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn do lat 23.

 

W porównaniu do ubiegłego sezonu, w kadrze KSZO pozostały tylko trzy zawodniczki: Anna Miros, Olga Pauliukowskaja oraz Justyna Wojtowicz, dlatego przed nowym szkoleniowcem stoi zadanie zbudowania praktycznie nowej drużyny.

 

"Dla kilku zawodniczek jest to pierwszy sezon w Polsce, nie znają ligi, przeciwniczek, dlatego na pewno trzeba będzie dać troszeczkę czasu tej drużynie, żeby się jeszcze lepiej zgrała, poznała siebie, ligę, przeciwników" – powiedział prezes KSZO. Dodał, że zespół jest "mieszanką doświadczenia z młodością", która na treningach wygląda bardzo dobrze.

 

W barwach KSZO zagrają: Paula Słonecka (ostatnio Trefl Proxima Kraków), Anastasia Sasz, Olga Gejko (Salihli Belediyespor - Turcja), Anna Grzechnik i Anastastia Trach (AZS Politechnika Śląska Gliwice), Agnieszka Wołoszyn i Emilia Oktaba (Energetyk Poznań), Swietłana Dorsman (VK Siewierodonczanka Siewierodonieck - Ukraina), Zuzanna Kucińska (Wisła Warszawa) oraz Katarzyna Zackiewicz (AZS Unia Opole). Z zespołu odeszły: Agnieszka Rabka, Katarzyna Szałankiewicz, Natalia Skrzypkowska, Koleta Łyszkiewicz, Paulina Stroiwąs, Magdalena Soter, Alicja Markiewicz.

 

Drużyna KSZO do nadchodzącego sezonu przygotowywała się na własnych obiektach. We wrześniu siatkarki zagrały w turniejach w Ostrowcu Św., Opatowie i Gliwicach, a w połowie października wzięły udział w rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej.

 

"Fizycznie, sportowo dziewczyny do sezonu są przygotowane bardzo dobrze, teraz kwestia tego, żeby ktoś je dobrze poprowadził, ustawił w meczu" – dodał Buszkiewicz.

 

Rozgrywki ekstraklasy zespół zainauguruje w niedzielę wyjazdowym meczem z Developresem SkyRes Rzeszów.

 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2018/19:

 

[1] Zuzanna Kucińska (Polska, 1994 – libero)
[2] Justyna Wojtowicz (Polska, 1992 – środkowa)
[3] Katarzyna Zackiewicz (Polska, 1990 – przyjmująca)
[5] Olha Hejko (Ukraina, 1988 – rozgrywająca)
[6] Anna Miros (Polska, 1985 – atakująca)
[7] Svitlana Dorsman (Ukraina, 1993 – rozgrywająca)
[9] Anastasija Tracz (Ukraina, 1988 – atakująca)
[10] Wolha Paulukouska (Białoruś, 1988 – libero)
[11] Emilia Oktaba (Polska, 1995 – środkowa)
[12] Anna Grzechnik (Polska, 1998 – przyjmująca)
[14] Wiktoria Rdzanek (Polska, 2001 – libero)
[15] Agnieszka Wołoszyn (Polska, 1981 – atakująca)
[17] Anastasija Sasz (Białoruś, 1996 – rozgrywająca)
[23] Paula Słonecka (Polska, 1992 – przyjmująca).

 

Terminarz 1. kolejki LSK:

 

2018-11-02: Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź (piątek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-11-03: ŁKS Comercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz (sobota, godzina 17.00)
2018-11-03: E.Leclerc Radomka Radom – Volley Wrocław (sobota, godzina  18.00)
2018-11-03: Energa MKS Kalisz – BKS Profi Credit Bielsko-Biała (sobota, godzina 18.30)
2018-11-04: Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Św. (niedziela, godzina 15.00)
2018-11-05: DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police (poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze