Kolejna niespodzianka w Pucharze Polski! Cracovia wyeliminowana przez Bruk-Bet

Cracovia przegrała 0:2 (0:0) z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza w meczu 1/16 Pucharu Polski i pożegnała się z rozgrywkami. Strzelcem obu bramek w tym meczu był Arni Vilhjalmsson.

Wydawało się, że faworyt tego spotkania jest oczywisty. Cracovia zajmuje aktualnie 12. miejsce w Lotto Ekstraklasie, a Bruk-Bet 15., ale o klasę niżej. Trener "Słoni" przed meczem słusznie zauważył, że puchary rządzą się swoimi prawami.

Od początku ofensywnie zaczęła Cracovia. Gospodarze pomału dochodzili do głosu, a z czasem uzyskali przewagę. Już w 7. minucie Florin Purece dośrodkował wprost na głowę Grzelaka, lecz ten minimalnie się pomylił i posłał piłkę obok słupka. Krakowianie próbowali strzałów z dystansu. Nie robiło to jednak wrażenia na bramkarzu Bruk-Betu. Do przerwy żadna z drużyn nie wypracowała sobie żadnej dogodnej sytuacji podbramkowej.

Zmieniło się to w drugiej części spotkania. W 49. minucie groźnie było pod bramką Cracovii. Dośrodkowywał Pureca, a w polu karnym ręką zagrał Michał Helik. Umknęło to jednak uwadze sędziego, który dopiero po chwili namysłu zdecydował się skorzystać z systemu VAR. Po ponownym obejrzeniu akcji podyktował rzut karny dla Niecieczy. Pewnym strzałem wykorzystał go Arni Vilhjalmsson. Gospodarze poszli za ciosem i zaczęli mocniej napierać na bramkę Michala Peskovica. Najlepszą okazję w 71. minucie miał Bartosz Szeliga. Diego Ferraresso chciał zgrać piłkę klatką piersiową do swojego bramkarza. Piłkarz Bruk-Betu doskonale przeczytał jego intencje i niewiele brakowało, żeby podwyższył wynik na 2:0.

Cracovia w końcówce napierała mocno na rywali chcąc doprowadzić do dogrywki. W 88. minucie w kapitalnej sytuacji znalazł się Janusz Gol, ale trafił w słupek. Piłkarze Michała Probierza byli lepiej przygotowani fizycznie i do końca zachowali więcej sił, jednak to nie wystarczyło, by znaleźć się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. W ostatniej minucie awans Bruk-Betu przypieczętował strzelec pierwszej bramki Vilhjalmsson

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0 (0:0)

Bramka: Arni Vilhjalmsson 52', 90+6'

Bruk-Bet: Michał Leżoń - Dominik Sadzawicki, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak, Kamil Słaby, Bartosz Szeliga, Dawid Szymonowicz (61' Mateusz Kupczak), Martin Miković, Patrik Misak (80' Jacek Kiełb), Florin Purece (75' Samuel Stefanik), Arni Vilhjalmsson

Cracovia: Michal Pesković, Kamil Pestka, Ołeksij Dytiatjew, Michał Helik, Diego Ferraresso, Sierdier Sierdierow (72' Javi Hernandez), Jakub Serafin, Janusz Gol, Sebastian Strózik (58' Adrian Danek), Marcin Budziński, Filip Piszczek (57' Airam Cabrera)

Relacja zakończona

KONIEC MECZU! BRUK-BET TERMALICA W KOLEJNEJ RUNDZIE PUCHARU POLSKI!

GOL!!! Arni Vilhjalmsson strzela swojego drugiego gola w tym spotkaniu i pieczętuje awans Bruk-Betu!

Pusta bramka Cracovii, ale pierwszoligowcy fatalnie rozegrali akcję i nie zdołali tego wykorzystać. Nie trafił Jacek Kiełb...

Cracovia stawia wszystko na jedną kartę. Bramkarz "Pasów" popędził w pole karne Bruk-Betu!

Termalica mogła strzelić drugiego gola! Martin Miković strzelił po ziemi, a bramkarz Cracovii końcami palców wyciągnął ten strzał. Poprawiać chciał Bartosz Szeliga, ale trafił w boczną siatkę.

Ależ to była okazja! Strzał Cabrery został odbity przez Leżonia, ale piłka wpadła wprost pod nogi Janusza Gola. Ten w kapitalnej sytuacji trafił w słupek! To była najlepsza sytuacja Cracovii.

Hernandez dośrodkowywał w pole karne, ale pojedynek główkowy wygrał jeden z niecieczan.

Żółta kartka dla Mateusza Kupczaka za faul.

Arni Vilhjalmsson ostro faulowany przez Kamila Pestkę.

Zmiana - Bruk-Bet:

Zszedł Patrik Misak, a wszedł Jacek Kiełb.

Zszedł Florin Purece, a w jego miejsce pojawił się Samuel Stefanik.

Próba dośrodkowania Pestki zakończyła się niepowodzeniem.

Leżoń zablokował potężny strzał Jakuba Serafina.

Zmiana - Cracovia:

Zszedł Sierdier Sierdierow, a wszedł Javi Hernandez.

Ależ to mógł być błąd piłkarzy Cracovii! Diego Ferraresso chciał zgrać piłkę klatką piersiową do swojego bramkarza. Jego intencje przeczytał doskonale Bartosz Szeliga i niewiele brakowało, żeby podwyższył wynik na 2:0!

Airam Cabrera strzelał z rzutu rożnego, ale trafił w boczną siatkę.

Żółta kartka dla Jakuba Serafina.

Zszedł Dawid Szymonowicz, a na boisku pojawił się Mateusz Kupczak.

Dawid Szymonowicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) ukarany żółtą kartką.

Zszedł Sebastian Strózik, wszedł Adrian Danek.

Zszedł Filip Piszczek, a jego miejsce zajął Airam Cabrera.

Gospodarze idą za ciosem! Misak uderzył sprawiając ogromne problemy Peskovicowi.

GOL!!! Arni Vilhjalmsson wykorzystał rzut karny.

Zmiana decyzji! Rzut karny dla Bruk-Betu!

Sędzia nie jest pewien swojej decyzji. Mamy VAR!

Groźna sytuacja pod bramką Cracovii! Purece dośrodkował, lecz goście oddalili piłkę. Powtórki pokazały jednak, że jeden z piłkarzy "Pasów" dotknął piłki ręką.

Wracamy po przerwie!

Pierwsza połowa dobiegła końca. Wracamy za kwadrans!

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bruk-Betu. Kamil Słaby groźnie faulował golkipera Cracovii.

Janusz Gol rozpoczął ciekawą akcję Cracovii, ale Filip Piszczek nie zakończył jej sukcesem.

Ołeksij Dytiatjew faulował w okolicach pola karnego. Sędzia podyktował rzut wolny. Na centrostrzał zdecydował się Purece i naprawdę niewiele mu brakowało!

Piszczek podjął odważną decyzję o strzale z pierwszej piłki, lecz... lekko mówiąc uderzenie mu nie wyszło. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Florin Purece ukarany żółtą kartką za symulowanie w polu karnym Cracovii.

Martin Miković dał popis szybkości wyprzedzając swobodnie Jakuba Serafina i oddał strzał. Piłka przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką.

Filip Piszczek uderzył zza pola karnego. Był to jednak zbyt łatwy strzał dla Leżonia.

Czterech piłkarzy Cracovii było w polu karnym gospodarzy, ale nic z tego nie wyszło.

Kamil Pestka spróbował strzału z dystansu, lecz wykonał go bardzo niedokładnie.

Marcin Budziński bardzo dobrze wrzucił w pole karne, lecz bardzo odważnie wyszedł Michał Leżoń i oddalił niebezepiczeństwo.

Termalica póki co prowadzi grę. Niecieczanie grają bardzo spokojnie.

Z narożnika boiska dorzucał Florin Purece. Do piłki doszedł Rafał Grzelak, lecz minimalnie się pomylił. To była wyborna okazja!

Dominik Sadzawicki dośrodkował w kierunku Patrika Misaka, lecz szybszy był Diego Ferraresso i wybił ją na rzut rożny.

Nieudana próba dośrodkowania jednego z krakowian. Termalica próbowała wyjść z kontrą, lecz nie zdołała zagrozić bramce Michala Peskovica.

Akcja toczy się na stronie Niecieczy. Cracovia zaczęła ofensywnie.

ZACZYNAMY!

Trener Marcin Kaczmarek zdecydował się na aż osiem zmian w składzie Niecieczy w porównaniu do ostatniego meczu ligowego.

Witamy w naszej relacji z meczu 1/16 Pucharu Polski Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia!